French Open. Świątek kontra Peterson. O której rozpocznie się mecz?

French Open. Świątek kontra Peterson. O której rozpocznie się mecz?

Iga ŚwiątekŹródło:Newspix.pl / ZUMA
Iga Świątek zawalczy z Rebeccą Peterson o awans do kolejnej fazy French Open. Wielkie emocje czekają także fanów Magdy Linette, która zmierzy się z liderką rankingu WTA. O której rozpoczną się mecze?

Iga Świątek rozpoczęła drogę do obrony tytułu na kortach Rolanda Garrosa. Polka w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju zmierzyła się z Kają Juvan. Świątek gładko wygrała pierwszego seta, ale w drugiej partii walka była zacięta. Ostatecznie Polka zwyciężyła 6:0, 7:5 – a awansem do kolejnej rundy sprawiła sobie prezent urodzinowy. „Jak dobrze znowu być w Paryżu... Kaja, dzięki za Twoją klasę. Dziękuję też za życzenia, upominek i ciepłe słowa” – podsumowała pierwszy pojedynek Polka.

Świątek – Peterson. O której mecz?

W drugiej rundzie French Open Iga Świątek (9. miejsce w rankingu WTA) zmierzy się z Rebeccą Peterson (60. miejsce w rankingu WTA), która pokonała w trzech setach Shelby Rogers. Spotkanie Świątek-Peterson zostało zaplanowane na czwartek 3 czerwca. Mecz będzie czwartym spotkaniem na korcie Simenne-Mathieu i zacznie się około godz. 18-19.

Linette – Barty. O której rozpocznie się mecz?

W czwartek w drugiej rundzie turnieju zagra także Magda Linette. Polska tenisistka będzie miała trudne zadanie, ponieważ o wejście do kolejnej fazy French Open zawalczy z Ashleigh Barty, liderką rankingu. Ten mecz zostanie rozegrany jako pierwszy na korcie Philippe’a-Chatriera. Rozpocznie się o godz. 12:00.

French Open. Turniej deblowy

Iga Świątek występuje w turnieju deblowym tegorocznego French Open w parze z Bethanie Mattek-Sands. W pierwszej rundzie Polka i Amerykanka pokonały Aubane Droguet oraz Selenę Janicijevic. Kolejne przeciwniczki dla Świątek i Mattek-Sands wyłoni pojedynek Veronika Kudermetova i Elena Vesnina kontra Anna-Lena Friedsam i Yafan Wang.

Magda Linette w parze z Bernardą Perą również awansowały do drugiej rundy turnieju. W trzech setach pokonały Alexę Guarachi i Desirae Krawczyk. W drugiej rundzie Linette i Pera spotkają się z Zariną Diyas i Varvarą Grachevą.