Iga Świątek w ćwierćfinale French Open. To jej „skok radości”

Iga Świątek w ćwierćfinale French Open. To jej „skok radości”

Iga ŚwiątekŹródło:Newspix.pl / Icon Sport
Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału French Open bez straty seta. Na oficjalnym profilu turnieju został uwieczniony jej „skok radości”.

Iga Świątek jest na dobrej drodze do obrony tytułu we French Open. Tenisistka w pojedynkach z Kają Juvan i Rebeccą Peterson nie straciła seta, a rywalkom pozwoliła na zdobycie łącznie siedmiu gemów. W trzeciej rundzie rywalizowała z Anett Kontaveit, którą pokonała 7:5, 6:0. W walce o ćwierćfinał zmierzyła się z Martą Kostiuk. Polska tenisistka przypieczętowała wygraną efektownym lobem (6:3, 6:4).

Iga Świątek w ćwierćfinale French Open. „Skok radości”

Iga Świątek w mediach społecznościowych opublikowała krótki wpis, w którym podsumowała swój ostatni występ na paryskiej mączce. „Jest ćwierćfinał po wymagającym meczu w sesji nocnej. Przygoda trwa dalej i bardzo się cieszę, że na trybunach będzie więcej kibiców!” – napisała tenisistka.

Zwycięstwo Igi Świątek zostało dostrzeżone przez oficjalny profil Rolanda Garrosa na . „Skok radości” – napisali administratorzy konta i do postu dołączyli cztery zdjęcia Igi Świątek.

French Open 2021. Z kim zagra Iga Świątek?

Iga Świątek w ćwierćfinale French Open zmierzy się z Marią Sakkari. Organizatorzy turnieju nie podali jeszcze daty rozegrania tego pojedynku.