Politycy kibicowali Polakom w starciu z Anglią. Na trybunach Przyłębska, w sieci fala komentarzy

Politycy kibicowali Polakom w starciu z Anglią. Na trybunach Przyłębska, w sieci fala komentarzy

Politycy na meczu Polska-Anglia
Politycy na meczu Polska-Anglia Źródło:X / Piotr Gliński
Polska niespodziewanie zremisowała z Anglią 1:1 w spotkaniu eliminacyjnym do przyszłorocznych mistrzostw świata. Na trybunach PGE Narodowego zawodnikom Paulo Sousy kibicowali m.in. Piotr Gliński, Jacek Kurski i Julia Przyłębska.

Polska-Anglia - relacja

9 września Polska zmierzyła się na PGE Narodowym z reprezentacją Anglii. W pierwszej połowie obydwie drużyny stworzyły sobie kilka sytuacji: już w 5. minucie obiecująco wyglądał strzał Puchacza w kierunku bramki Anglików, jednak piłkę przechwycił Pickford. Synowie Albionu odpowiedzieli w 22. minucie, gdy prawą stroną pognał Sterling i dośrodkował do Kane'a – Anglik, choć urwał się obrońcom, to nie przyjął dobrze piłki i ta wylądowała wprost pod nogi jednego z polskich defensorów.

Przed końcem pierwszej połowy musiał interweniować sędzia i rozdzielać zawodników. Wszystko zaczęło się od zachowania Glika, który złapał za szyję jednego z Anglików, gdy Polacy wykonywali rzut wolny w ostatniej minucie pierwszej części spotkania. Później, choć sędzia zakończył część meczu, doszło do awantury między piłkarzami i w trakcie przerwy Glik oraz Maguire zobaczyli żółte kartoniki. Pomimo kilku sytuacji, obydwie drużyny schodziły z boiska z zerowym dorobkiem bramkowym.

Polska-Anglia - kto wygrał, jaki wynik?

Druga połowa przebiegała do pewnego momentu podobnie: Polacy nie odpuszczali pressingu, grali dobrze w obronie, aczkolwiek nie potrafili zagrozić Pickfordowi. Wszystko zmieniła 72. minuta meczu – Harry Kane nagle przejął piłkę, strzelił i ze sporej odległości zaskoczył Wojciecha Szczęsnego.

Biało-Czerwoni nie ustali jednak w staraniach. Podopieczni Sousy do samego końca szukali okazji na wyrównanie. I znaleźli! Polacy w 92. minucie spotkania zdołali pokonać Jordana Pickforda. Wyśmienitym dośrodkowaniem lewą nogą popisał się . Do piłki wyskoczył Damian Szymański, który głową skierował ją do bramki.

Polska-Anglia - komentarze

Na PGE Narodowym pojawiło się wielu polityków m.in. minister sportu Piotr Gliński. Zmagania piłkarzy obserwowali także na żywo m.in. prezes TVP oraz prezes TK . Ci, którzy nie mogli oglądać meczu Polska-Anglia na żywo, zamieścili w sieci gratulacje na podopiecznych Paulo Sousy.