ATP Masters: Kubot przegrywa w deszczu

ATP Masters: Kubot przegrywa w deszczu

Łukasz Kubot przegrał z Belgiem Davidem Goffinem (fot. sxc.hu) Źródło:FreeImages.com
Łukasz Kubot przegrał z Belgiem Davidem Goffinem 3:6, 6:1, 6:7 (5-7) w trzeciej rundzie tenisowego turnieju ATP Masters na twardych kortach w Winston-Salem w Północnej Karolinie (pula nagród 553 125 dolarów).
Spotkanie było rozgrywane na raty. W drugim secie, przy stanie 3:1 dla Polaka zostało przerwane z powodu deszczu. Po powrocie na kort Kubot szybko wygrał trzy gemy i doprowadził do remisu w setach. Trzecia partia była niezwykle wyrównana. Żadnemu z tenisistów nie udało się przełamać podania rywala. O zwycięstwie decydował więc tie-break. Więcej zimnej krwi zachował Belg, który wygrał go 7-5.

Było to drugie w karierze spotkanie Kubota z Goffinem. W trzeciej rundzie tegorocznego French Open także górą był 21-letni Belg.