T-Mobile Ekstraklasa: Jagiellonia zatrzymana, Legia samodzielnym liderem

Piłka nożna(fot.sxc.hu)
W meczu kończącym trzecią kolejkę T-Mobile Ekstraklasy Jagiellonia Białystok przegrała na wyjeździe 0:2 z Lechią Gdańsk. To pierwsze stracone w tym sezonie punkty przez podlaski zespół. Legia Warszawa, która do tej pory zgromadziła komplet dziewięciu oczek, została samodzielnym liderem tabeli.
Bramki dla Lechistów zdobyli Paweł Buzała w 16. minucie i Sebastian Madera w 80. Pierwsza bramka padła po dośrodkowaniu Deleu... głową. W polu karnym czekał Buzała, który przyjął piłkę kilkanaście metrów od bramki i wpakował ją do niej w okolicy bliższego słupka. Wynik meczu ustalił w 80. minucie Madera, który pokonał Jakuba Słowika rywali celnym uderzeniem głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

Jagiellonia Białystok po dwóch wygranych zgubiła pierwsze punkty w sezonie i obecnie zajmuje czwarte miejsce w T-Mobile Ekstraklasie ze stratą trzech oczek do liderującej Legii, która ma dziewięć punktów. Lechia z pięcioma punktami jest szósta.