T-M E: Hit kolejki dla Lecha! Legia kończyła w dziesiątkę

T-M E: Hit kolejki dla Lecha! Legia kończyła w dziesiątkę

Kadr z meczu Lech Poznań - Legia Warszawa (fot. JAKUB PIASECKI/CYFRASPORT / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Lech Poznań wygrał z Legią Warszawa 2:1 w meczu 25. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Od 62. minuty Mistrzowie Polski grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Arkadiusza Malarza. Bramki dla „Kolejorza” zdobyli Barry Douglas i Kasper Hamalainen. Honorowe trafienie dla „Wojskowych” zapisał na swoje konto Michał Kucharczyk.

Mecz w Poznaniu zaczął się od świetnego strzału Żyry w 10 sekundzie. Pomocnik Legii uderzał zza pola karnego, ale Burić wybił piłkę na rzut rożny. Od początku było widać nerwowość w grze obu zespołów. Oglądaliśmy sporo niedokładnych podań. Więcej emocji było w końcówce pierwszej połowy. W 39. minucie Burić wypuścił piłkę, błyskawicznie ruszył do niej Kucharczyk i dosłownie wjechał w bramkarza Lecha. Pomocnik Legii dostał żółtą kartkę za to zagranie. Chwilę później mocnym uderzeniem popisał się Hamalainen, jednak Malarz z powodzeniem piąstkował piłkę. Do przerwy Lech Poznań remisował z Legią Warszawa 0:0.

Po zmianie stron początkowo wiało nudą na boisku, ale wszystko zmieniło się w 62. minucie. Malarz wyszedł przed pole karne i odbił piłkę ręką po strzale Hamalainena. Bramkarz Legii dostał czerwoną kartkę i między słupkami pojawił się Kuciak. Lech długo musiał czekać na wykonanie rzutu wolnego po zagraniu ręką, ale opłacało się. Douglas popisał się fantastycznym strzałem i otworzył wynik meczu.

Chwilę później było już 2:0 dla „Kolejorza”. Hamalainen znalazł się między dwoma obrońcami Legii, spokojnie przymierzył i pokonał Kuciaka. Podopieczni Macieja Skorży prowadzili grę i wydawało się, że Legia grając w dziesiątkę nie ma szans na odrobienie strat. W 84. minucie do siatki trafił jednak Kucharczyk, który poradził sobie z trzema obrońcami po prostopadłym podaniu Jodłowca i pokonał Buricia.

Sędzia doliczył aż siedem minut do regulaminowego czasu, ale gracze Henninga Berga nie zdołali odrobić strat. Lech Poznań pokonał Legię Warszawa 2:1.