Vive Tauron Kielce trzecią drużyną Europy! TWH Kiel pokonany

Krzysztof Lijewski w ataku (NORBERT BARCZYK / PRESS FOCUS / NEWSPIX.PL)Źródło:Newspix.pl
Szczypiorniści Vive Tauron Kielce pokonali w meczu o trzecie miejsce Ligi Mistrzów TWH Kiel i wywalczyli brązowe medale prestiżowych rozgrywek. Polska drużyna wygrała po emocjonującym meczu 28:26.
Mecz dla zawodników z Kilonii był okazją do rewanżu za porażkę sprzed dwóch lat. Obie drużyny także wtedy zmierzyły się w boju o brązowe medale Ligi Mistrzów. Tamto starcie wygrali kielczanie 31:30.

W niedzielę górą ponownie była drużyna Bogdana Wenty. Spotkanie było jednak wyjątkowo zacięte od pierwszych minut. Kielecka drużyna dobrze sprawowała się jednak w każdej formacji - w bramce rządził Szmal, a w ataku dyrygował Lijewski. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 12:12.

Budowa przewagi w drugiej połowie

Po zmianie stron lepiej zaczęli gracze TWH Kiel i wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Polacy dogonili jednak rywali, a w 48. minucie po golu Chrapkowskiego wyszli na prowadzenie 22:21. Po chwili Szmal obronił rzut karny i polska drużyna mogła rozpocząć budowanie przewagi, która w pewnym momencie wynosiła nawet cztery bramki.

Szaleńczy pościg kilończyków sprawił, że przewaga Vive Tauron Kielce stopniała tylko do jednego punktu przy stanie 27:26. Polscy szczypiorniści zachowali jednak zimną krew, zdobyli dwudziestą ósmą bramkę i zakończyli Ligę Mistrzów na podium.