Kwalifikacje do IO: Druga porażka Polek

Kwalifikacje do IO: Druga porażka Polek

Kadr z meczu z Belgią (fot. Seskimphoto / Newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
W drugim meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, polskie siatkarki przegrały z Belgią 2:3.

W pierwszym secie Belgijki szybko osiągnęły przewagę i wygrały go do 19. W drugim to Polki odskoczyły od stanu po 12, a od prowadzenia 17:14 przegrały już do końca tylko dwie piłki.

Kluczowy okazał się trzeci set. Polki od początku prowadziły, ale potem rywalki doprowadziły do stanu 14:14. W końcówce tej partii było sporo emocji. Polki po raz kolejny odskoczyły na 24:22, ale ostatecznie musiały uznać wyższość Belgijek.

W czwartej odsłonie meczu Polki prowadziły na początku 2:1, ale szybko zrobiło się 2:5 i 3:9. Strat już nie udało się zniwelować i przegraliśmy do 18.

Była to druga porażka biało-czerwonych. W poniedziałek Polki przegrały z Rosją 2:3. Podopieczne Jacka Nawrockiego zachowały jeszcze matematyczne szanse na awans do półfinału turnieju w Ankarze.