Euro 2020. Dwie bramki Karima Benzemy. Francuz czekał na to prawie trzy tysiące dni

Karim Benzema Źródło: Newspix.pl / ICON SPORT
Karim Benzema czekał na swoją kolejną bramkę w barwach reprezentacji Francji aż 2805 dni. Zawodnikowi udało się zdobyć przeciwko Portugalii dublet.

Karim Benzema czekał na swojego 28. gola w reprezentacji pięć lat, osiem miesięcy i 15 dni. W końcu przeciwko reprezentacji Portugalii na  udało mu się wykorzystać karnego i po prawie trzech tysiącach dni ponownie wpisać się na listę strzelców Trójkolorowych.

Historyczny dublet Benzemy

Karim Benzema ostatnią bramkę dla reprezentacji Francji zdobył 8 października 2015 roku w wygranym 4:0 meczu przeciwko Armenii. Potem zagrał przed przerwą reprezentacyjną jeszcze dwa spotkania, w których gola nie zdobył. Po prawie sześciu latach przerwy spowodowanej seksaferą z udziałem Mathieu Valbueny Benzema powrócił do kadry.

Pierwsze cztery spotkania po powrocie do kadry również nie zakończyły się bramką. W poprzedzającym Euro 2020 meczu z Walią Benzema zmarnował rzut karny. Napastnik odblokował się dopiero w trzecim meczu grupowym przeciwko Portugalii. Zawodnik pewnie wykorzystał pod koniec pierwszej połowy karnego, a chwilę po przerwie dołożył drugie trafienie.

Francuski napastnik Realu Madryt został tym samym najstarszym strzelcem dubletu w historii Trójkolorowych (33 lata i 186 dni), bijąc dotychczasowy rekord Zinedina Zidana z 2004 roku (31 lat i 356 dni).

Źródło: WPROST.pl / MARCA