Euro 2020. Dwie bramki Karima Benzemy. Francuz czekał na to prawie trzy tysiące dni

Euro 2020. Dwie bramki Karima Benzemy. Francuz czekał na to prawie trzy tysiące dni

Karim Benzema
Karim Benzema Źródło:Newspix.pl / ICON SPORT
Karim Benzema czekał na swoją kolejną bramkę w barwach reprezentacji Francji aż 2805 dni. Zawodnikowi udało się zdobyć przeciwko Portugalii dublet.

Karim Benzema czekał na swojego 28. gola w reprezentacji pięć lat, osiem miesięcy i 15 dni. W końcu przeciwko reprezentacji Portugalii na  udało mu się wykorzystać karnego i po prawie trzech tysiącach dni ponownie wpisać się na listę strzelców Trójkolorowych.

Historyczny dublet Benzemy

Karim Benzema ostatnią bramkę dla reprezentacji Francji zdobył 8 października 2015 roku w wygranym 4:0 meczu przeciwko Armenii. Potem zagrał przed przerwą reprezentacyjną jeszcze dwa spotkania, w których gola nie zdobył. Po prawie sześciu latach przerwy spowodowanej seksaferą z udziałem Mathieu Valbueny Benzema powrócił do kadry.

Pierwsze cztery spotkania po powrocie do kadry również nie zakończyły się bramką. W poprzedzającym Euro 2020 meczu z Walią Benzema zmarnował rzut karny. Napastnik odblokował się dopiero w trzecim meczu grupowym przeciwko Portugalii. Zawodnik pewnie wykorzystał pod koniec pierwszej połowy karnego, a chwilę po przerwie dołożył drugie trafienie.

Francuski napastnik Realu Madryt został tym samym najstarszym strzelcem dubletu w historii Trójkolorowych (33 lata i 186 dni), bijąc dotychczasowy rekord Zinedina Zidana z 2004 roku (31 lat i 356 dni).