Wysoka forma reprezentacji Niemiec. Podopieczni Joachima Loewa wygrali z Łotwą aż 7:1

Wysoka forma reprezentacji Niemiec. Podopieczni Joachima Loewa wygrali z Łotwą aż 7:1

Thomas Mueller
Thomas Mueller Źródło:Newspix.pl / EXPA
Reprezentacja Niemiec straszy swoich przyszłych przeciwników. W ostatnim sprawdzianie przed Euro 2020 podopieczni Joachima Loewa wygrali z Łotwą aż 7:1.

Reprezentacje Francji, Portugalii i Węgier mogą czuć się zagrożone, ponieważ ich grupowy przeciwnik na  postraszył ostatnio wysoką formą. Niemiecki zespół wygrał swój ostatni sprawdzian przed mistrzostwami Europy aż 7:1.

Niemcy – Łotwa. Pokaz siły podopiecznych Loewa

W poniedziałkowym meczu z Łotwą, Niemcy zaczęli strzelać już w 19. minucie. Pierwszą bramkę strzelił Robin Gosens obrońca włoskiej Atalanty. Niecałe 10 minut później było już 3:0. Drugiego gola zdobył Ilkay Gundogan, a autorem trzeciego trafienia był Thomas Mueller. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 5:0, ponieważ w 39. minucie bramkarz Łotyszy zaliczył samobója, a w 45. minucie piłkę w siatce umieścił Serge Gnabry.

W drugiej połowie bramki dla reprezentacji Niemiec strzelał niedawny zwycięzca Ligi Mistrzów Timo Werner i ubiegłoroczny triumfator tych rozgrywek Serge Gnabry. Gola dla łotwy zdobył w 75. minucie pomocnik włoskiej Mantovy Aleksejs Saveljevs.

7:1 – legendarny wynik

Reprezentacja Niemiec nie po raz pierwszy wygrała swój mecz z tak imponującą przewagą. Wcześniej udało im się wygrać 7:1 z o wiele trudniejszym przeciwnikiem niż Łotwa. Z tym samym wynikiem pokonali oni bowiem Brazylię w półfinale mistrzostw świata w 2014 roku. W tamtym spotkaniu bramki zdobywali: Thomas Mueller, Miroslav Klose, Toni Kroos, Sami Khedira, Andre Schurrle (x2).