Anglia – Chorwacja. Jaki wynik spotkania? Anglicy wygrywają pierwszy mecz w grupie

Anglia – Chorwacja. Jaki wynik spotkania? Anglicy wygrywają pierwszy mecz w grupie

Zawodnicy reprezentacji anglii
Zawodnicy reprezentacji anglii Źródło:Newspix.pl / PHC IMAGES
Anglia rozegrała swoje pierwsze spotkanie Euro 2020 z reprezentacją Chorwacji. Bramkę numer 15 w barwach Synów Albionu zdobył Raheem Sterling. Zobacz wynik spotkania.

Mecz pomiędzy Anglią a Chorwacją był pierwszym spotkaniem rozgrywanym w ramach grupy D. Reprezentacja Synów Albionu rozpoczyna mistrzostwa Europy z jasnym celem, przedstawionym wcześniej przez ich trenera. – Chcemy rozegrać na tym turnieju siedem meczów. Brak półfinału będzie porażką – powiedział selekcjoner Gareth Southgate.

Anglia – Chorwacja. Przewaga gospodarzy widoczna gołym okiem

Już w 6. minucie swój potencjał ofensywny zaznaczyli zawodnicy z Wysp, ponieważ groźnym uderzeniem popisał się Raheem Sterling. Piłka jednak trafiła w słupek. Cała pierwsza połowa stała pod znakiem naporu ze strony Anglików. Podopieczni Garetha Southgate'a dobrze wynajdowali luki w formacji defensywnej przeciwników, ale nie potrafili sfinalizować akcji. Sędzia nie doliczył ani jednej minuty do pierwszej części spotkania, a na bramki kibice musieli jeszcze poczekać.

Anglia – Chorwacja. 15. bramka Raheema Sterlinga

W drugiej połowie reprezentacja Anglii dopięła swego. Bramkę na 1:0 zdobył dla Synów Albionu Raheem Sterling, zawodnik Manchesteru City. Asystą popisał się rozgrywający świetne spotkanie Kalvin Phillips, pomocnik grający na co dzień w jednym zespole z Mateuszem Klichem – Leeds United. W 59. minucie wspaniałą szansę na podwyższenie prowadzenia miał Harry Kane. Zawodnik jednak nie popisał się celnym strzałem i niefortunnie uderzył w słupek. Anglik leżał chwilę na murawie, ale ostatecznie wrócił do gry.

W 71. minucie z boiska zszedł Phil Foden, który miał na swoim koncie już żółtą kartę. W jego miejsce wszedł Marcus Rashford. Chorwaci starali się rozgrywać piłkę. Im bliżej końca spotkania, tym więcej czasu spędzali przy futbolówce właśnie podopieczni Zlatka Dalicia. To jednak nie przyniosło żadnych efektów. Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 1:0 dla Anglików, którzy występowali w tym spotkaniu w roli gospodarza.