Szwecja podwyższa prowadzenie. Polacy przegrywają już 0:2!

Emil Forsberg w meczu z Polską
Emil Forsberg w meczu z PolskąŹródło:Newspix.pl / Piotr Kucza/ Fotoptyk
Sytuacja Polaków w meczu ze Szwecją robi się coraz trudniejsza. Biało-Czerwoni stracili już drugą bramkę, chociaż po zmianie stron ich gra początkowo wyglądała obiecująco.

Przed meczem ze Szwecją jedno było pewne: tylko zwycięstwo dawało Biało-Czerwonym awans do 1/8 finału Euro 2020. Remis lub porażka oznaczałyby, że podopieczni Paulo Sousy pożegnają się z turniejem już po fazie grupowej. Mecz z reprezentacją Trzech Koron zaczął się jednak fatalnie. W 2. minucie błąd polskiej defensywy wykorzystał Emil Forsberg, który strzałem przy długim słupku pokonał bezradnego Wojciecha Szczęsnego. Trafienie zawodnika RB Leipzig było najszybszym podczas Euro 2020 oraz drugim najszybszym w historii wszystkich turniejów mistrzostw Europy.

Polacy w pierwszych minutach spotkania zostali zepchnięci do defensywy, a rywale nie pozwalali im nawet na wyjście z własnej połowy. Podopieczni Sousy próbowali swoich sił w dośrodkowaniach ze skrzydeł, które jednak nie przynosiły większego pożytku. Najgroźniej pod bramką Olsena było w 17. minucie, kiedy Robert Lewandowski dwukrotnie trafił w poprzeczkę. Rezultat 1:0 utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron Polacy ruszyli do ataków i początkowo ich gra wyglądała obiecująco. W 59. minucie straciliśmy jednak bramkę po świetnie przeprowadzonym kontrataku przez podopiecznych Anderssona. Kulusevski pomknął prawym skrzydłem, odegrał przed pole karne do Forsberga, który płaskim uderzeniem pokonał Szczęsnego i podwyższył prowadzenie na 2:0.