Euro 2020. Tak Polacy stracili bramkę ze Szwecją. Jest nagranie

Euro 2020. Tak Polacy stracili bramkę ze Szwecją. Jest nagranie

Emil Forsberg po strzeleniu bramki
Emil Forsberg po strzeleniu bramki Źródło:Newspix.pl / ZUMA
Mecz ze Szwecją rozpoczął się bardzo źle dla Polaków, którzy już w 2. minucie stracili bramkę. Niefrasobliwość defensywy wykorzystał Emil Forsberg, pewnym strzałem po długim słupku dając prowadzenie swojej drużynie.

Przed meczem ze Szwecją pewne było, że tylko wygrana da Polakom przepustkę do 1/8 finału Euro 2020. Po wywalczeniu cennego remisu w starciu z Hiszpanią zarówno kibice, jak i sami piłkarze, uwierzyli w możliwość awansu Biało-Czerwonych. Mecz z reprezentacją Trzech Koron zaczął się jednak fatalnie.

W 2. minucie błąd polskiej defensywy wykorzystał Emil Forsberg, który strzałem przy długim słupku pokonał bezradnego Wojciecha Szczęsnego. Trafienie zawodnika RB Leipzig było najszybszym podczas Euro 2020 oraz drugim najszybszym w historii wszystkich turniejów mistrzostw Europy. Nagranie tej bramki pojawiło się już na twitterowym profilu TVP Sport.

Polacy w pierwszych minutach spotkania zostali zepchnięci do defensywy, a rywale nie pozwalali im nawet na wyjście z własnej połowy. Podopieczni Sousy próbowali swoich sił w dośrodkowaniach ze skrzydeł, które jednak nie przynosiły większego pożytku. Najgroźniej pod bramką Olsena było w 17. minucie, kiedy Robert Lewandowski dwukrotnie trafił w poprzeczkę. Rezultat 1:0 utrzymał się do przerwy.