Koniec marzeń Polaków o igrzyskach olimpijskich. Koszykarze nie pojadą do Tokio

Koniec marzeń Polaków o igrzyskach olimpijskich. Koszykarze nie pojadą do Tokio

Aaron Cel
Aaron Cel Źródło:Newspix.pl / Paweł Pietranik
3 lipca reprezentacja Polski w koszykówce zmierzyła się w fazie play-off z Litwą. Stawką było przejście do finałowego etapu i zakwalifikowanie się do igrzysk olimpijskich. Niestety dla Biało-Czerwonych to koniec marzeń o imprezie sportowej w Tokio.

Polska zmierzyła się z Litwą w ramach fazy play-off. Nasza drużyna grała o to, aby awansować do ostatniego etapu tych rozgrywek, a sukces w nich mógłby zaowocować kwalifikacją na . Niestety dużo gorsza dyspozycja w drugiej części meczu sprawiła, że Biało-Czerwoni ostatecznie musieli pogodzić się z porażką, a tym samym z brakiem wyjazdu Tokio.

Litwa wypunktowała reprezentację Polski

Wcześniej Polakom udało się pokonać Angolę (83:64), ale Słowenia okazała się zbyt mocna. Przegraliśmy wówczas aż 77:112. Naturalnie nie byliśmy też faworytami w spotkaniu z naszymi północno-wschodnimi sąsiadami, zwłaszcza że w ich zespole występują gwiazdy NBA takie jak Domantas Sabonis z Jonas Valanciunas.

Mimo że na pewnym etapie starcia nawet prowadziliśmy 38:35, to ostatecznie nie udało nam się przekuć tej przewagi na końcowy triumf. Już na połowę Litwini schodzili z minimalnym prowadzeniem, a po zmianie stron wypunktowali nas w każdym możliwym aspekcie gry. Reprezentacja Polski przegrała więc 69:86 (23:19, 23:26, 16:6 i 26:18 w poszczególnych kwartach) i nie pojedzie na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.