Jeremy Sochan zadebiutował w NBA. Polak wyszedł w pierwszym składzie

Jeremy Sochan zadebiutował w NBA. Polak wyszedł w pierwszym składzie

Jeremy Sochan
Jeremy Sochan Źródło:Newspix.pl / FOTO LUKASZ GROCHALA / CYFRASPORT
Jeremy Sochan, który przed sezonem został wybrany w drafcie z „dziewiątką” w końcu zadebiutował w NBA. 19-latek wyszedł w wyjściowym składzie San Antonio Spurs. Polak rozegrał 27 minut, a jego drużyna niestety przegrała 102:129 z Charlotte Hornets.

Kampania 2022/23 to już 77. sezon zasadniczy NBA. Koszykarskie rozgrywki rozpoczęły się 18 października od potyczek Boston Celtics – Philadelphia 76ers i Golden State Warriors – Los Angeles Lakers.

Jeremy Sochan wybrany w drafcie

Swoje spotkanie rozegrali również San Antonio Spurs z Polakiem Jeremym Sochanem, który został wybrany przez drużynę w drafcie z „dziewiątką”. 19-letni reprezentant Polski poprzedni rok spędził na uniwersytecie Baylor w Teksasie i od dawna było wiadomo, że zostanie wybrany z wysokim numerem.

Jeremy Sochan, to nie jest pierwszy Polak w NBA. Przed nim grali tam tacy zawodnicy jak m.in. Maciej Lampe, Cezary Trybański i Marcin Gortat, ale żaden z nich w drafcie nie został wybrany tak wysoko.

Debiut Jeremiego Sochana w NBA. Rozpoczął w wyjściowym składzie

W meczu San Antonio Spurs z Charlotte Hornets Jeremy Sochan wyszedł w pierwszej piątce. Razem z Polakiem i Kieldonem Johnsonem na skrzydle zagrali środkowy Jakob Poeltl oraz Tre Johnes i Devin Vassel na obwodzie. Jeremy Sochan, który w momencie wyjścia na boisko miał 19 lat i 152 dni przeszedł do historii swojego klubu, jako najmłodszy debiutant w inauguracyjnym meczu nowego sezonu.

Łącznie Jeremy Sochan rozegrał 27 minut, zdobył cztery punkty i miał siedem zbiórek. Pełne statystyki to: 2/6 celnych rzutów za dwa, 0/2 celnych rzutów za trzy, 0/1 z rzutów wolnych. Jeśli chodzi o zbiórki, to 19-latek zaliczył pięć w obronie i dwie w ataku. Niestety dla niego, jego drużyna nie dała rady pokonać Charlotte Hornets i ostatecznie przegrała 102:129.

Kolejny mecz San Antonio Spurs z Jeremym Sochanem na czele, rozegrają w sobotę na wyjeździe. Ich rywalami będą koszykarze z Indiana Pacers, którzy przegrali w czwartek z Washington Wizards 107:114.