Dawid Tomala urodził się w Tychach. Sportem – w szczególności lekkoatletyką – interesował się od dziecka. Chód sportowy zaczął uprawiać w 2003 roku w klubie UKS Maraton Korzeniowski w Bieruniu. Pierwszy (brązowy) medal Mistrzostw Polski zdobył już po roku trenowania. Obecnie jest zawodnikiem klubu KU AZS Politechniki Opolskiej.
Radość ze współpracy
Olimpijskie złoto w Tokio jest spełnieniem moich sportowych marzeń, ale wierzę, że nie powiedziałem ostatniego słowa. Chciałbym osiągnąć w chodzie sportowym jeszcze więcej – powiedział Dawid Tomala, mistrz olimpijski z Tokio.
Tomala, mimo wielu sukcesów i zwycięstw na koncie, nie miał łatwo. Aby się utrzymać, opłacić obozy przygotowawcze i osiągnąć minimum olimpijskie, musiał pracować fizycznie na budowie. Dlatego tak bardzo ucieszył się z możliwości współpracy z takim partnerem jak Totalizator Sportowy.
– Wsparcie partnera jest mi niezbędne, abym mógł spokojnie trenować i dostarczać emocji sobie i wszystkim Polakom. Totalizator Sportowy to firma z misją wspierania polskiego sportu. Cieszę się, że od teraz możemy ją wspólnie realizować, bo Wygrywamy Razem – skomentował złoty medalista z Tokio.
Z wielką radością witamy pana Dawida w ‘drużynie’ Totalizatora Sportowego. Życzymy mu wielu wielkich chwil w tym partnerstwie, kumulacji zwycięstw i medali. Pamiętajmy, że Wygrywamy Razem – zaznaczył Olgierd Cieślik, Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego.
Dodał, że wspieranie sportowców w ich drodze po najwyższe olimpijskie laury to misja Totalizatora Sportowego. – O medalu olimpijskim marzy niemal każdy zawodnik, a my te marzenia pomagamy spełniać jako Sponsor Generalny Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. Historia i sukces Dawida Tomali, którego witamy oficjalnie jak członka „drużyny” Totalizatora Sportowego, właściciela marki LOTTO, to niezwykła inspiracja dla młodych zawodników. Ale ciężka praca bez pomocy partnera czasami może nie wystarczyć, dlatego z dumą będziemy wspierać tego utytułowanego sportowca w tej dalszej drodze po kolejne medale i Wielkie Chwile – podsumował Olgierd Cieślik.
Mobilne Muzeum Totalizatora Sportowego
Podczas podpisywania listu intencyjnego pomiędzy Dawidem Tomalą a Totalizatorem Sportowym, sportowiec przekazał na ręce prezesa Olgierda Cieślika buty, w których „wychodził” olimpijskie złoto. Zostały przekazane do Mobilnego Muzeum Totalizatora Sportowego, które powstało z okazji 65-lecia firmy, a w czasie trwania uroczystości, stało na terenie Stadionu Legii Warszawy.
Prezes Olgierd Cieślik z kolei wręczył Dawidowi Tomali pamiątkową kulę LOTTO na szczęście. Kula oznaczona numerem 6 symbolizuje 6 sierpnia 2021 roku – dzień, w którym sportowiec wywalczył olimpijskie złoto.
Muzeum Mobilne 65-lecia Totalizatora Sportowego stanowi połączenie bogatej przeszłości spółki z najnowocześniejszymi rozwiązaniami. Specjalny pojazd zawierający wyjątkową ekspozycję wyruszył w trasę na początku września. W ramach roadshow, które odbywają się na terenie całego kraju, firma pokazuje, że jest blisko graczy. Mogą oni, dzięki prezentacjom multimedialnym oraz eksponatom, które zostały zgromadzone w przestrzeni Mobilnego Muzeum, lepiej poznać historię spółki, która jest bardzo ciekawa i inspirująca.
Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, to jedna z najbardziej zasłużonych polskich spółek, której misją od 65 lat jest wspieranie polskiego sportu i kultury narodowej. Ambasadorem Jubileuszu 65-lecia Totalizatora Sportowego jest Robert Lewandowski. Spółka od 1994 roku współpracuje z Polskim Komitetem Olimpijskim i jest Sponsorem Generalnym Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. Ponadto jest Partnerem Głównym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.
Firma realizuje swoją sportową misję na wielu polach: jako partner ogólnopolskich i lokalnych wydarzeń, klubów oraz organizacji sportowych, a także sportowców. Drużynę Totalizatora Sportowego tworzą m.in. skialpinista Andrzej Bargiel – Ambasador marki LOTTO oraz sześciu utalentowanych zawodników „Szóstki z LOTTO”, którego częścią jest wioślarska czwórka podwójna kobiet – tegoroczne srebrne medalistki z Tokio 2020: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann. Firma działania na rzecz sportu z powodzeniem łączy z biznesem. Rokrocznie bije rekordy sprzedaży, dzięki czemu od 1994 roku przekazała ponad 16,6 mld zł na sport i kulturę.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Wprost.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.