Polacy wciąż w czołówce klasyfikacji mistrzostw świata w lekkoatletyce. Tak prezentuje się tabela medalowa

Polacy wciąż w czołówce klasyfikacji mistrzostw świata w lekkoatletyce. Tak prezentuje się tabela medalowa

Paweł Fajdek
Paweł FajdekŹródło:Newspix.pl / Rafał Oleksiewicz/ PressFocus
Polscy lekkoatleci podczas trwających mistrzostw świata w lekkoatletyce wywalczyli już trzy medale. I chociaż od kilku dni Biało-Czerwoni nie stali na podium, to wciąż utrzymują się w czołówce tabeli medalowej. Podpowiadamy, które miejsce w stawce zajmują Polacy.

Lekkoatletyczne mistrzostwa świata bardzo udanie rozpoczęły się dla Polaków, ponieważ już pierwszego dnia czempionatu srebro wywalczyła startująca w chodzie na 20 kilometrów Katarzyna Zdziebło. Następnego dnia do dorobku naszej reprezentacji dwa medale dołożyli młociarze: Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek, którzy zajęli kolejno drugie i pierwsze miejsce.

Mistrzostwa świata w lekkoatletyce. Polacy nie wykorzystali szans medalowych

Przed startem imprezy wśród kandydatów do wywalczenia medalu typowano Malwinę Kopron, która jednak nie zdołała awansować do finału rzutu młotem. Blisko zdobycia krążka była za to Adrianna Sułek, jednak jej świetny występ w siedmioboju wystarczył na zajęcie „tylko” czwartego miejsca. Czwarty był również Damian Czykier, czyli zawodnik specjalizujący się w biegu na 110 metrów przez płotki.

Tuż za podium uplasowała się także sztafeta mieszana 4x400 metrów, czyli mistrzowie olimpijscy z Tokio. Tym razem Karol Zalewski, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński i Natalia Kaczmarek musieli uznać wyższość rywali i zadowolić się czwartym miejscem. Udany występ zaliczyła Sofia Ennaoui, która była piąta w biegu na 1500 metrów.

Mistrzostwa świata w lekkoatletyce. Tabela medalowa

Przedstawiamy tabelę medalową z uwzględnieniem 12 najlepszych reprezentacji. Poniższe zestawienie dotyczy stanu z 21 lipca.