Końcowa klasyfikacja medalowa lekkoatletycznych mistrzostw Europy. Wysokie miejsce Polaków

Ewa Swoboda
Ewa SwobodaŹródło:PAP / PAP/Adam Warżawa
Polscy lekkoatleci ponownie udowodnili, że należą do ścisłej czołówki. Podczas zakończonych już mistrzostw Europy Biało-Czerwoni wywalczyli 14 medali, dzięki czemu zajęli wysokie miejsce w końcowej klasyfikacji medalowej.

W niedzielę 21 sierpnia, podczas ostatniego dnia lekkoatletycznych mistrzostw Europo w Monachium Polacy zdobyli kolejne trzy medale. Wszystkie krążki zostały wywalczone w trakcie sesji wieczornej. Zaczęło się kapitalnie, bo od pierwszego miejsca Pii Skrzyszowskiej. Młoda Polka została mistrzynią Europy w biegu na 100 metrów przez płotki.

Kolejne medale to zasługa polskich sztafet, a dokładniej polskich sprinterów. Brąz zdobyła sztafeta mężczyzn 4x100 metrów w składzie: Adrian Brzeziński, Przemysław Słowikowski, Patryk Wykrota, Dominik Kopeć. Biało-Czerwoni wydarli ten krążek ostatkiem sił. Kilka chwil później ze srebrnego medalu cieszyła się sztafeta kobiet 4x100 metrów. Polki w składzie: Anna Kiełbasińska, Pia Skrzyszowska, Marika Popowicz-Drapała i Ewa Swoboda sprawiły niemałą niespodziankę.

Medale Polaków na mistrzostwach Europy w lekkoatletyce 2022

Polscy lekkoatleci ponownie pokazali się z rewelacyjnej strony. Dzięki znakomitym wynikom Biało-Czerwoni jako reprezentacja ostatecznie uplasowała się na wysokim, szóstym miejscu. Polska zakończyła lekkoatletyczne mistrzostwa Europy, mając w dorobku aż 14 medali: 3 złote, 6 srebrnych i 5 brązowych.

Natomiast pierwszą pozycję w końcowej klasyfikacji medalowej zajęli gospodarze imprezy, czyli Niemcy. Na drugiej lokacie zaś uplasowała reprezentacja Wielkiej Brytanii. Ostatnie miejsce na podium przypadło Hiszpanii.