Igrzyska Europejskie 2023. Kobielski i Komański z medalami, Kiełbasińska nie dała rady

Igrzyska Europejskie 2023. Kobielski i Komański z medalami, Kiełbasińska nie dała rady

Albert Komański
Albert Komański Źródło:PAP / Adam Warżawa
Polacy walczą o kolejne medale na Igrzyskach Europejskich 2023. W niedzielę 25 czerwca Biało-Czerwonym udało się zdobyć kilka krążków, które przyczyniają się do awansu w klasyfikacji drużynowych mistrzostw Europy.

Pierwsze trzy dni Igrzysk europejskich Kraków-Małopolska przyniosły nam wiele emocji, a przede wszystkim medale reprezentantów Polski. Niestety frekwencja kibiców nie dopisuje, ale to nie przeszkadza polskim sportowcom w świetnych występach.

Igrzyska Europejskie 2023. Kolejne medale Polaków

W niedzielę, 25 czerwca o kolejne krążki powalczyło wielu polskich sportowców. Wśród nich była Anna Kiełbasińska, która zajęła czwarte miejsce w biegu na 200 m. Ten wynik dał polskiej reprezentacji 13 punktów i klasyfikacji drużynowych mistrzostwach Europy.

Następnie, w tej samej dyscyplinie wystąpił Albert Komański. Polak z czasem 20,50 zajął drugie miejsce jedynie za Francuzem Ryanem Zeze, który przekroczył linię mety w 20,29 s. Trzeci był Włoch Filippo Tortu z czasem 20,61. Ten dobry występ polskiego lekkoatlety dał Biało-Czerwonym kolejny zastrzyk punktowy w klasyfikacji drużynowych mistrzostw Europy, gdzie walczymy o drugie miejsce z Niemcami.

Norbert Kobielski zdobył brąz w skoku wzwyż

W skoku wzwyż kibice mogli oglądać Norberta Kobielskiego. Polak miał drobne kłopoty przy swoich próbach, ale ostatecznie zdołał przeskoczyć belkę ustawioną na 2.26 m. Ten wynik zapewnił mu trzecią pozycję.

W tej konkurencji zwyciężył Włoch Gianmarco Tamberi, który jest również mistrzem olimpijskim. Sportowiec uzyskał wynik o 0,03 m wyższy, niż Polak. Drugie miejsce przypadło Belgowi Thomasowi Carmoy'owi, który uzyskał taki sam wynik, ale miał jedno strącenie więcej. Trzecie miejsce Kobielskiego pozwoliło zyskać reprezentacji Polski 14 punktów w klasyfikacji DME.

Michał Haratyk skończył trzeci

Michał Haratyk uzyskał wynik 20.89 w pchnięciu kulą, co dało mu trzecie miejsce i 14 punktów dla polskiej drużyny. W tej konkurencji na pierwszym miejscu uplasował się Włoch Zane Weir, który w najlepszej próbie osiągnął odległość 21.59. Z kolei srebrny medal wywalczył Brytyjczyk Scott Lincoln – 20.89.

W biegu na 3000 metrów z przeszkodami fenomenalnie zaprezentowała się Alicja Konieczek. Reprezentantka Polski wygrała bardzo wyraźnie (9:38.72).

W tym momencie reprezentacja Polski z dorobkiem 309,50 pkt zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji drużynowych mistrzostw Europy. Na czele są Włosi, którzy do tej pory zgromadzili 339 "oczek". Podium zamykają Niemcy ze stratą 12 pkt do Polski.

twitterCzytaj też:
Igrzyska europejskie Kraków-Małopolska. Harmonogram startów Polaków, niedziela 25 czerwca