Pia Skrzyszowska bezkonkurencyjna! Zrobiła, co do niej należy

Pia Skrzyszowska bezkonkurencyjna! Zrobiła, co do niej należy

Pia Skrzyszowska
Pia Skrzyszowska Źródło:Newspix.pl / Defodi Images
Pia Skrzyszowska zwyciężyła konkurencję biegu przez płotki na 100 m w igrzyskach europejskich Kraków-Małopolska. Polka osiągnęła czas 12.77 i mimo powtórki, spisała się znakomicie, dając Polsce bardzo cenne punkty!

Igrzyska europejskie Kraków-Małopolska każdego dnia od samego startu zapewniają kibicom wielu emocji i oczekiwań. Dziś, tj. w sobotę, 24 czerwca oglądaliśmy m.in. bieg Pii Skrzyszowskiej w rywalizacji na 100 m. Nasza mistrzyni nie zawiodła i spełniła oczekiwania, a z bieżni schodziła przepełniona uśmiechem i zadowoleniem.

Pia Skrzyszowska najlepsza w biegu na 100 m!

Bieg Pii Skrzyszowskiej musiał zostać powtórzony ze względu na falstart zawodniczki ze Szwajcarii Ditaji Kambundji. Mimo tego Polka nie dała się zdekoncentrować i wykonała zadanie i postawiony sobie cel. Z czasem 12.77 zwyciężyła, a na drugim miejscu uplasowała się Holenderka Nadina Visser (12.81). O jedną setną sekundy wolniej pobiegła Francuzka Laeticia Bapte.

Na czwartym miejscu uplasowała się Finka Reetta Hurske (13.09), zaraz za nią była Włoszka Elisa Maria Di Lazzaro (13.21), szóstą lokatę zajęła Greczynka Elisavet Pesiridou (13.22), a stawkę zamknęła Brytyjka Abigail Pawlett (13.63).

Pia Skrzyszowska skomentowała zwycięstwo

Zaraz po zakończonym biegu Pia Skrzyszowska stanęła przed kamerami TVP Sport i nie ukrywając szczęścia, skomentowała swój wyczyn.

– Trzeci start i trzeci falstart, ale tym razem nie mój. Po pierwszym wystrzale byłam nieco zdekoncentrowana. Niedosytu nie ma, ale wynik zawsze może być lepszy. Dziwnie ruszyłam, czułam, że dziewczyny są z przodu, ale miałam dobrą końcówkę, jak w całym sezonie mimo słabego startu. Dziewczyny miały lepsze wyniki na starcie, ale wygrałam i nie boję się przeciwniczek. Na spokojnie widzę, że mogę się z nimi ścigać, szczególnie, jak widzę swoje wyniki. Jestem w formie, czuję się szybka biegowo i jestem spokojna. 16 punktów dla Polski liczy się najbardziej, więc nie mogło być lepiej – mówiła zwyciężczyni biegu na 100 m.