Wyniki środowych meczów Ligi Mistrzów. Faworyci nie zawiedli

Wyniki środowych meczów Ligi Mistrzów. Faworyci nie zawiedli

Mason Mount
Mason MountŹródło:Newspix.pl / ZUMA
Podczas środowych meczów Ligi Mistrzów padło 29 bramek. Swoje zadanie wykonali faworyci, chociaż niektórzy musieli pokonać na swojej drodze duże problemy. Poniżej przedstawiamy wyniki wszystkich ośmiu spotkań Champions League z 20 października.

Najbardziej emocjonującym meczem środowej odsłony wydaje się spotkanie między Manchesterem United i Atalantą. Włoski klub wygrywał w pierwszej połowie 2:0, ale druga odsłona należała do Czerwonych Diabłów, które zaczęły wreszcie wykorzystywać swoje szanse i zaniechały błędów w obronie.

Warto zaznaczyć, że pierwsze zwycięstwo w Lidze Mistrzów 2021/2022 odniosła Barcelona, której udało się wygrać z Dynamem Kijów 1:0. Skromna wygrana nad ukraińską drużyną nie jest najlepszą zapowiedzią formy Blaugrany w kontekście nadchodzącego wielkimi krokami El Clasico.

Bayern Monachium pojechał do Lizbony i rozbił tamtejszą Benfikę 4:0. Strzelanie zaczęło się dopiero w 70. minucie, ponieważ wcześniej dwa trafienia anulował niemieckiemu klubowi VAR. Na listę strzelców wpisał się między innymi .

Wyniki środowych spotkań LM

• Barcelona – Dynamo Kijów 1:0 (strzelec bramki: Gerard Pique)
  • Red Bull Salzburg – VfL Wolfsburg 3:1 (strzelcy bramek: Karim Adeyemi, Lukas Nmecha, Noah Okafor x2)
  • Benfica – Bayern Monachium 0:4 (strzelcy bramek: Leroy Sane x2, Robert Lewandowski, Everton – bramka samobójcza)
  • Chelsea – Malmo FF 4:0 (Strzelcy bramek: Andreas Christensen, Jorginho x2, Kai Havertz)
  • Lille – Sevilla 0:0
  • Manchester United – Atalanta 3:2 (strzelcy bramek: Mario Pasalic, Merih Demiral, Marcus Rashford, Harry Maguire, Cristiano Ronaldo)
  • Young Boys – Villarreal 1:4 (Yeremi Pino, Gerard Moreno, Meschack Elia, Alberto Moreno, Samuel Chukwueze
  • Zenit Petersburg – Juventus 0:1 (strzelec bramki: Dejan Kulusevski)