Piotr Zieliński nie dokończył meczu Ligi Mistrzów. Znamy diagnozę lekarzy Napoli

Piotr Zieliński nie dokończył meczu Ligi Mistrzów. Znamy diagnozę lekarzy Napoli

Piotr Zieliński
Piotr Zieliński Źródło:Shutterstock / Mikolaj Barbanell
Napoli w trzeciej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów ograło Ajax Amsterdam, a jedną z bramek strzelił Piotr Zieliński. Polski pomocnik nie zdołał jednak dokończyć spotkania i został zmieniony jeszcze w przerwie. Jak okazało się po meczu, 28-latek doznał kontuzji.

Napoli od początku sezonu prezentuje się bardzo dobrze w  i już wygrana 4:1 z Liverpoolem pokazała, że włoski zespół będzie faworytem do awansu z pierwszego miejsca w grupie. Podopieczni Luciano Spallettiego ograli jeszcze Rangers F.C., a w ostatniej kolejce pokonali Ajax Amsterdam. Zespół z Neapolu wprawdzie w 9. minucie stracił bramkę, ale później dołożył sześć trafień i po okazałym zwycięstwie 6:1 zainkasował kolejne cenne punkty.

Piotr Zieliński kontuzjowany

Jednym z bohaterów spotkania został Piotr Zieliński, który wpisał się na listę strzelców w 45. minucie, skutecznie kończąc kontrę swojego zespołu. Polak po przerwie nie otrzymał szansy na powiększenie tego dorobku, ponieważ został zmieniony przez Tanguya Ndombele. Jak się okazało, decyzja Spallettiego była podyktowana kontuzją, której doznał 28-letni pomocnik.

Pierwszy komunikat w sprawie urazu Zielińskiego pojawił się na krótko po zakończeniu meczu w Amsterdamie. „Piotr Zieliński zszedł po pierwszej połowie meczu z Ajaxem z powodu stłuczenia prawej łydki” – przekazano w oświadczeniu opublikowanym na stronie Napoli. Póki co nie wiadomo jeszcze, czy Polak zagra w kolejnym meczu włoskiego klubu i jak długo potrwa jego ewentualna przerwa w grze.

Napoli prowadzi w Serie A

Ewentualna absencja byłaby dużym osłabieniem dla Napoli, ponieważ to właśnie Polak jest jednym z motorów napędowych gry drużyny Spallettiego. Zespół z Neapolu po ośmiu kolejkach przewodzi stawce w Serie A i już w niedzielę 9 października powalczy o kolejne ligowe punkty, mierząc się na wyjeździe z Cremonese.

Jeszcze w październiku ekipa Zielińskiego rozegra ligowe spotkania z Cremonese, Bolonią, Romą i Sassuolo, a w Lidze Mistrzów powalczy o punkty z Ajaksem i Rangers.