Kolejna bramka Piotra Zielińskiego w Lidze Mistrzów. Reprezentant Polski jest w wyśmienitej formie

Kolejna bramka Piotra Zielińskiego w Lidze Mistrzów. Reprezentant Polski jest w wyśmienitej formie

Piotr Zieliński
Piotr Zieliński Źródło:Shutterstock / Mikołaj Barbanell
SSC Napoli kiepsko zaczęło mecz z Ajaxem Amsterdam w trzeciej kolejce Ligi Mistrzów, ponieważ już od 8. minuty Włosi przegrywali 0:1. Jednak z biegiem tego spotkania Neapolitańczycy się rozkręcali i zdobywali bramki. Swojego gola zdobył także Piotr Zieliński.

SSC Napoli w trzeciej kolejce Ligi Mistrzów podjęło na wyjeździe Ajax Amsterdam. W tym spotkaniu nie było wyraźnego faworyta. Do tego spotkaniu włoski klub podchodził z serią sześciu zwycięstw z rzędu m.in. z mistrzem Włoch AC Milan 2:1 i Torino 3:1. Z kolei Holendrzy w ostatnim spotkaniu tylko zremisowali z G.A. Eagles, a wcześniej przegrali swoje dwa spotkania z AZ Alkmaar (1:2) i Liverpoolem (1:2).

Piotr Zieliński z kolejną bramką

W wyjściowej jedenastce Napoli jak zwykle zameldował się Piotr Zieliński, który zdobył kolejną bramkę w Lidze Mistrzów. Tym razem pomocnik Biało-Czerwonych „skarcił” Ajax Amsterdam w 45. minucie. Akcję rozpoczął Andre Zambo Anguissa, który wygrał górną piłkę na swojej połowie i ruszył z kontratakiem. W miejscu, gdzie powinien być środkowy napastnik, znalazł się Piotr Zieliński, który wyszedł sam na sam z bramkarzem rywali. Polak uderzył ze skraju pola karnego w długi róg bramki.

Dla Zielińskiego to był już trzeci gol w tej edycji Ligi Mistrzów. Niestety, po przerwie już nie zobaczyliśmy Piotra Zielińskiego na boisku, ponieważ zmienił go Tanguy Ndombele.

Przebieg meczu Ajax – Napoli

Lepiej w to spotkanie weszli zawodnicy holenderskiego Ajaxu, bo już w 9 minucie Kenneth Taylor uderzył na bramkę Napoli, ale Mohammed Kudus odbił tę piłkę po drodze i pokonał Alexa Mereta. Jednak już w 18. minucie wyrównał będący w świetnej formie Giacomo Raspadori.

Prowadzenie Napoli objęło dopiero w 33. minucie za sprawą Giovanniego Di Lorenzo, który głową umieścił piłkę w siatce bramkarza Ajaxu. Do przerwy wynik wynosił 3:1 dla SSC Napoli.

To spotkanie zakończyło się wynikiem 6:1, a na listę strzelców w drugiej wpisali się Raspadori, Kwaracchelia i Simeone. Gospodarze kończyli ten mecz w osłabieniu po czerwonej kartce dla Tadicia.