MŚ 2014: Szwajcaria rozbiła Honduras i ma awans. Hat-trick Shaqiriego

MŚ 2014: Szwajcaria rozbiła Honduras i ma awans. Hat-trick Shaqiriego

Shaqiri cieszy się z gola (fot. Li Ming / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Szwajcaria na zakończenie fazy grupowej pokonała Honduras 3:0 i awansowała do 1/8 finału z drugiego miejsca w grupie E. Hat-tricka podczas spotkania ustrzelił Xherdan Shaqiri.
Mecz doskonale rozpoczęli Szwajcarzy, którzy wyszli na prowadzenie już w szóstej minucie. Shaqiri po wznowieniu gry z autu dostał piłkę przed polem karnym i huknął na dalszy słupek. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. Valladares był bezradny.

Szwajcarzy kontynuowali swój napór i w 31. minucie było 2:0. Honduranie zgubili piłkę w środku pola. Inler szybko zagrał na skrzydło do Drmicia, ten z kolei podał przed pole karne do rozpędzonego Shaqiriego. Zawodnik Bayernu wpadł w szesnastkę i uderzył obok bramkarza.

W drugiej połowie aktywniejsi byli Honduranie, ale rażąco nieskuteczny był Bengtson. W 49. minucie zawodnik z Hondurasu o centymetry minął się z precyzyjnym dośrodkowaniem w pole karne i nie trafił w piłkę. Trzy minuty później okazja była jeszcze lepsza - Honduranin dostał piłkę, minął golkipera i uderzył do pustej bramki. Futbolówkę w ostatniej chwili wybił jednak Rodriguez.

Honduranie atakowali, ale nagle w 71. minucie zostali powaleni na deski, a hat-tricka skompletował Shaqiri. Drmić dostał długie podanie, przedryblował Bernardeza na linii pola karnego i zagrał do Shaqiriego. Ten uderzył z pierwszej piłki do bramki.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Dzięki zwycięstwu Szwajcarzy awansowali do 1/8 finału mistrzostw z drugiego miejsca. Pierwszą pozycję w grupie zajęła Francja, a do domów wracają Ekwadorczycy oraz Honduranie.