Krychowiak rozkręca się z meczu na mecz. Świetny występ pomocnika w lidze

Krychowiak rozkręca się z meczu na mecz. Świetny występ pomocnika w lidze

Grzegorz Krychowiak
Grzegorz Krychowiak Źródło:Newspix.pl / ZUMA
Początki Grzegorza Krychowiaka w nowym klubie nie wyglądały obiecująco. Po przejściu do FK Krasnodar pomocnik miał problem z odzyskaniem formy, a w starciu z Rostowem obejrzał czerwoną kartkę. Ostatnie ligowe starcie było jednak popisem Polaka, który odnotował trafienie i asystę.

Po trzech latach spędzonych w Moskwie Grzegorz Krychowiak zamienił miejscowy Lokomotiw na FK Krasnodar. W nowym klubie zadebiutował na początku sierpnia w przegranym spotkaniu z Zenitem Petersburg. Reprezentant Polski szybko wywalczył miejsce w podstawowym składzie, ale jego forma pozostawiała wiele do życzenia.

W starciu z Rostowem 31-latek obejrzał czerwoną kartkę, przez co nie mógł zagrać w meczu z Achmatem Groznym. Na ligowe boisko wrócił dopiero w ostatniej kolejce, pomagając swojej drużynie w wywalczeniu trzech punktów w spotkaniu z PFK Soczi. Krychowiak najpierw popisał się asystą przy trafieniu Remy'ego Cabelli, posyłając Francuzowi długie podanie z własnej połowy. W 64. minucie Polak ustalił z kolei wynik na 3:0, skutecznie egzekwując rzut karny.

Będzie powtórka z poprzednich sezonów?

To już druga bramka zdobyta w ostatnim czasie dla nowego klubu. 22 września Polak wpisał się na listę strzelców w wygranym 2:0 pucharowym meczu z Leningradets. Statystyki z ostatnich dwóch lat wskazują jednak, że należy spodziewać się kolejnych dobrych występów 31-latka.

W sezonie 2020/2021 reprezentant naszego kraju zdobył dziewięć bramek w ligowych meczach Lokomotiwu, dokładając do tego trzy asysty. Rok wcześniej spisywał się podobnie, również trafiając do siatki rywali dziewięciokrotnie oraz dwukrotnie asystując kolegom.