LE: Wygrana Sevilli, porażka Torino. Cztery kluby mają już awans

LE: Wygrana Sevilli, porażka Torino. Cztery kluby mają już awans (fot. sxc.hu) Źródło:FreeImages.com
Legia Warszawa, Dynamo Moskwa, Fiorentina i Red Bull Salzburg - te drużyny wywalczyły już awans do 1/16 finału Ligi Europy.
Sevilla z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie mimo że wygrała ze Standardem Liege 3:1 na awans musi jeszcze poczekać. Polak rozegrał pełne 90 minut w barwach hiszpańskiej drużyny, która broni zeszłorocznego tytułu.

Torino przegrało w Helsinkach z HJK 2:1. W wyjściowym składzie włoskiej ekipy znalazł się Kamil Glik. Klub z Finlandii uzyskał dwubramkowe prowadzenie w drugiej połowie, dzięki bramkom w 60. i 84 minucie. Torino zdołało odpowiedzieć tylko trafieniem w 90. minucie. Autorem honorowego gola został Fabio Quagliarella.

W grupie Legii Lokeren zremisowało z Trabzonsporem 1:1. Taki wynik pozwolił „Wojskowym” cieszyć się z awansu na dwa mecze przed końcem fazy grupowej. Oprócz zespołu z Łazienkowskiej udział w 1/16 finału Ligi Europy mają już zapewniony Dynamo Moskwa, Fiorentina i Red Bull Salzburg.