LM: Real nie obroni tytułu! To Juventus zagra w finale z Barceloną

LM: Real nie obroni tytułu! To Juventus zagra w finale z Barceloną

Kadr z meczu (FOT.ALFAQUI/NEWSPIX.PL) Źródło: Newspix.pl
Nie będzie El Clasico w finale Ligi Mistrzów. Real Madryt zremisował z Juventusem Turyn 1:1 w rewanżowym półfinałowym spotkaniu Champions League. "Stara Dama" w dwumeczu zwyciężyła 3:2 i zagra w Berlinie z FC Barceloną.
Gospodarze, którzy w Turynie przegrali 1:2, od początku spotkania zdecydowanie rzucili się do ataku. Już w 6. minucie Benzema przestrzelił z kilku metrów. Chwilę później okazję miał Juventus. Vidal uderzył zza pola karnego, ale Casillas zdołał wybić piłkę. Następnie strzałem z dystansu mógł umieścić piłkę w siatce Bale - Walijczyk uderzył bardzo mocno, ale Buffon po raz kolejny pokazał swoją klasę.

Starania Realu przyniosły jednak oczekiwany skutek. W 23. minucie Chiellini faulował Jamesa w jedenastce, a sędzia bez wahania podyktował rzut karny. Stały fragment gry na bramkę pewnie zamienił Ronaldo, który huknął z 11 metrów nie do obrony. Do przerwy zespół Carlo Ancelottiego starał się jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale wynik się nie zmienił. Oba zespoły zeszły do szatni przy stanie 1:0 dla "Królewskich".

TAK RELACJONOWALIŚMY

Wypuścili awans z rąk

Mecz układał się po myśli Realu. Gospodarze odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie, ale po zmianie stron Juventus potrafił stworzyć sobie sytuację, która, jak się okazało,  była na wagę awansu. W 57. minucie po dośrodkowaniu w pole karne piłkę głową zgrał Pogba, a Morata z trudnej pozycji pokonał Casillasa. Były napastnik Realu z kilku metrów uderzył w ziemię - piłka odbiła się od murawy i wpadła do siatki. Wydawało się, że golkiper Realu zdoła interweniować, ale mocno uderzona w środek bramki futbolówka przełamała mu rękawice. "Królewscy" po stracie gola ruszyli do ataku, ale byli rażąco nieskuteczni. Z dystansu próbowali pokonać Buffona m.in. James i Bale, jednak cały czas brakowało precyzji - zwłaszcza Walijczykowi. Do ostatniego gwizdka zespół Massimiliano Allegriego wytrzymał napór gospodarzy. Złudzeń madrycki zespół mógł też pozbawić Marchisio, który jednak po świetnej kontrze sam na sam nie pokonał Casillasa.

Nie będzie Gran Derbi w Berlinie

Ostatecznie Real Madryt zremisował z Juventusem Turyn 1:1. Dzięki zaliczce z pierwszego spotkania „Stara Dama” zwyciężyła 3:2 i wywalczyła awans. W finale Ligi Mistrzów 6 czerwca w Berlinie Juventus Turyn zagra z FC Barceloną, która wyeliminowała w swoim półfinale Bayern Monachium.