Początek starcia Rakowa z Pogonią był obiecujący. Kibice mogą jednak czuć zawód

Początek starcia Rakowa z Pogonią był obiecujący. Kibice mogą jednak czuć zawód

Mecz Rakowa z Pogonią
Mecz Rakowa z Pogonią Źródło:Newspix.pl / Jakub Ziemianin/ 400mm.pl
Hitowe starcie Ekstraklasy między Rakowem Częstochowa a Pogonią Szczecin zaczęło się bardzo obiecująco, ponieważ oba zespoły wypracowały stuprocentowe sytuacje. Druga połowa była jednak mniej ekscytująca, a kibice czekający na bramki mogą czuć się zawiedzeni.

Mecz Rakowa Częstochowa z Pogonią Szczecin, jak na starcie na szczycie Ekstraklasy przystało, zaczęło się mocnym akcentem. Blisko otworzenia wyniku w 2. minucie byli goście. Jean Carlos na prawym skrzydle ograł Zorana Arsenicia, dograł w pole karnego do Sebastiana Kowalczyka, którego strzał instynktownie obronił Vladan Kovacević. Po chwili bramkarz Rakowa obronił jeszcze dobitkę Rafała Kurzawy.

Raków i Pogoń na remis do przerwy

Kilka minut później podopieczni Marka Papszuna odpowiedzieli równie groźną akcją. Marka Poletanović dostał podanie w szesnastkę, ale z kilku metrów oddał niecelny strzał.

Portowcy stopniowo przejmowali inicjatywę, oddając do przerwy cztery celne strzały. Próbę pokonania golkipera Rakowa podjął m.in. Michał Kucharczyk, który po podaniu od Kurzawy uderzył z około szesnastu metrów. Wicemistrzowie Polski jednak również byli groźni w ofensywie, a niemałe problemy defensorom Pogoni stwarzał Ivi Lopez, który tuż przed przerwą groźnie uderzał z dystansu. Dante Stipica zdołał jednak wybronić strzał zawodnika Rakowa.

Raków i Pogoń wciąż w czołówce Ekstraklasy

W drugiej części spotkania wiele było walki w środkowej strefie i przerywania gry faulami, za to mało klarownych sytuacji po obu stronach. Blisko otworzenia wyniku był w 67. minucie Kurzawa, który przymierzył nad murem z rzutu wolnego. Kovacević zdołał jednak sparować piłkę na rzut rożny, ratując tym samym swoją drużynę przed utratą bramki. W doliczonym czasie gry golkiper Rakowa popełnił fatalny błąd i przepuścił futbolówkę centrowaną w pole karne, ale Piotr Parzyszek nie zdołał wpakować piłki do pustej bramki.

Do końca spotkania nie oglądaliśmy bramek, a mecz zakończył się wynikiem 0:0. Po tym remisie Pogoń zajmuje trzecie, a Raków czwarte miejsce w Ekstraklasie. Liderem pozostaje Lech, który ma taką samą liczbę punktów co druga Lechia.