Osłabienie Legii Warszawa przed meczami z Piastem i Pogonią. Zawodnik został zdyskwalifikowany

Osłabienie Legii Warszawa przed meczami z Piastem i Pogonią. Zawodnik został zdyskwalifikowany

Igor Kharatin (pierwszy z lewej)
Igor Kharatin (pierwszy z lewej) Źródło:Newspix.pl / Patryk Pindral/ 400mm.pl
Meczu z Lechem Poznań nie będzie dobrze wspominał Ihor Kharatin, który spędził na boisku zaledwie kilkanaście minut. Piłkarz Legii Warszawa za ostre wejście w nogi rywala został ukarany czerwoną kartką, a jego zachowaniu przyjrzała się Komisja Ligi. Jak się okazuje, Ukrainiec nie uniknie dalszych konsekwencji.

Legia Warszawa zremisowała w ostatnim starciu ligowym z Lechem Poznań 1:1, a obie bramki padły w pierwszej połowie. Meczu z Kolejorzem nie będzie dobrze wspominał Igor Kharatin, który przebywał na boisku zaledwie kilkanaście minut. Ukrainiec w 78. minucie zastąpił na murawie Patryka Sokołowskiego, ale nie zdołał pomóc kolegom w walce o korzystny wynik. Co więcej, w doliczonym czasie gry pomocnik obejrzał czerwoną kartkę.

Indywidualna kara dla 27-latka była konsekwencją ostrego wejścia w nogi Adriela Ba Loui. Sędzia Damian Sylwestrzak wprawdzie początkowo pokazał żółty kartonik, ale po wideoweryfikacji postanowił zmienić kartkę na czerwoną. Jak pokazały powtórki, decyzja okazała się słuszna, ponieważ zawodnik Wojskowych zaatakował rywala od tyłu w taki sposób, jakby nie interesowało go trafienie w piłkę.

Ekstraklasa. Igor Kharatin zawieszony

Jak się okazało, Kharatina czeka teraz przerwa od grania. „Decyzją Komisji Ligi z dnia 13 kwietnia Igor Kharatin otrzymał karę dyskwalifikacji w 2 meczach PKO Bank Polski Ekstraklasy” – przekazała Legia Warszawa w komunikacie opublikowanym na swojej stronie internetowej.

Taka dyskwalifikacja oznacza, że Kharatina zabraknie w meczach z Piastem Gliwice i Pogonią Szczecin. Ukrainiec zresztą i tak nie jest faworytem Aleksandara Vukovicia, a spotkania w ramach Ekstraklasy najczęściej przesiaduje na ławce rezerwowych. W obecnym sezonie pomocnik wystąpił tylko w dziewięciu ligowych meczach, strzelając w nich jedną bramkę.