Polska – Islandia. Remis w ostatnim teście przed Euro 2020

Polska – Islandia. Remis w ostatnim teście przed Euro 2020

Piłkarze Islandii w meczu z Polską
Piłkarze Islandii w meczu z Polską Źródło:Newspix.pl / Mateusz Słodkowski/FOTONEWS
Polska zremisowała z Islandią w ostatnim meczu towarzyskim przed Euro 2020. Rywale bezlitośnie wykorzystali błędy naszej obrony, a trafieniami odpowiedzieli Piotr Zieliński i Karol Świderski.

Mecz towarzyski z Islandią był ostatnim sprawdzianem Polaków przed . Paulo Sousa zdecydował się więc na wystawienie mocnego składu, stawiając od pierwszych minut m.in. na Wojciecha Szczęsnego, Grzegorza Krychowiaka, Piotra Zielińskiego czy Roberta Lewandowskiego.

Polska - Islandia. Dwie bramki w pierwszej połowie

Od początku spotkania to  byli stroną dominującą, częściej będąc przy piłce próbując swoich sił w ataku. Aktywni byli szczególnie pomocnicy, ale dobrze ustawieni rywale nie pozwalali im na skuteczne dogrywanie do napastników. I chociaż Polacy przeważali, to pierwszą bramkę w spotkaniu zdobyli goście.

W 24. minucie Gudmundsson wykorzystał zamieszanie w polu karnym i z bliskiej odległości pokonał Wojciecha Szczęsnego. Początkowo wydawało się, że był w tej sytuacji na spalonym, ale po konsultacji VAR trafienie zostało uznane. Podopieczni Sousy odpowiedzieli już po 10. minutach, a piłkę odbitą po dograniu Puchacza zgarnął Zieliński, który pewnym strzałem pokonał Runarssona.

Polska remisuje w ostatnim meczu przed Euro 2020

Druga część meczu rozpoczęła się lepiej dla Islandczyków, którzy w 47. minucie po raz kolejny objęli prowadzenie. Ponownie błąd popełnili polscy obrońcy, którzy nie upilnowali Bjarnasona i pozwolili mu na oddanie strzału. Ten okazję wykorzystał, a Szczęsny przy strzale pod poprzeczkę był bez szans.

Biało-Czerwonym w kolejnych akcjach wyraźnie brakowało szybkości i pomysłu na grę. Goście z kolei poczynali sobie coraz śmielej, zapuszczając się pod nasze pole karne. Końcówka spotkania należała jednak do Polaków, a wynik na 2:2 w 88. minucie odpowiedział Karol Świderski.