Polscy piłkarze nie dali szans młodszym kolegom. Drużyna Santosa z pewną wygraną

Polscy piłkarze nie dali szans młodszym kolegom. Drużyna Santosa z pewną wygraną

Piłkarze reprezentacji Polski
Piłkarze reprezentacji Polski Źródło:Newspix.pl / Piotr Kucza/FotoPyk
Reprezentacja Polski szykuje się do dwóch czerwcowych spotkań – z Niemcami i Mołdawią. Część piłkarzy już rozpoczęła wstępne zgrupowanie. Fernando Santos sprawdził ich w nieoficjalnym meczu towarzyskim. Biało-Czerwoni nie dali szans rywalom.

Fernando Santos od kilku tygodni przygotowywał się na czerwcowe mecze z reprezentacją Niemiec i Mołdawią. Piłkarze dopiero co pokończyli sezony klubowe, a po paru dniach wolnego dołączą na prowadzenie przez niego zgrupowanie. Dla części graczy, która już od dłuższego czasu nie rywalizowała w zespołach, Portugalczyk przygotował serię specjalnych treningów przygotowawczych.

Reprezentacja Polski pokonała Legię Warszawa U19

Część piłkarzy powołanych na zgrupowanie wstawiła się już w Warszawie w poniedziałek. Santos przygotował zgrupowanie wyrównawcze, na którym wstawili się między innymi Krystian Bielik, Sebastian Szymański, Bartosz Bereszyński, Ben Lederman czy Jan Bednarek.Portugalczyk sięgnął także po młodych, utalentowanych graczy z reprezentacji młodzieżowych, którzy mieli za zadanie wspierać starszych podczas zajęć, a także zebrać pierwsze szlify w kadrą A. W tym gronie znaleźli się m.in. Kajetan Szmyt, Marcel Wędrychowski, Gabriel Kobylak czy Miłosz Matysik.

Cała „wyrównawcza” reprezentacja Polski rozegrała sparing z młodzieżową drużyną Legii Warszawa do lat 19. W spotkaniu padł wynik iście hokejowy – 7:1. Worek z bramkami otworzył Bielik, lecz szybko wyrównali Legioniści. Dalsze bramki zdobywali już jednak Biało-Czerwoni. Do końca pierwszej połowy strzelili cztery gole – dwa za sprawą Szymańskiego i po jednej Skórasia oraz Wędrychowskiego. W drugiej połowie 80-minutowego starcia bramki zdobyli Szmyt i Matysik, tym samym ustalając wynik na 7:1.

Polacy zagrają z Niemcami i Mołdawią

Początek oficjalnego zgrupowania zaplanowano na 12 czerwca. Pierwszy mecz nadchodzącego okna – sparing z Niemcami na Stadionie Narodowym – zaplanowano na 16 czerwca. Cztery dni później, w Kiszyniowie Biało-Czerwoni zmierzą się z Mołdawią w ramach eliminacji mistrzostw Europy 2024.