Powstanie film o Jakubie Błaszczykowskim. Gigant zekranizuje historię piłkarza

Powstanie film o Jakubie Błaszczykowskim. Gigant zekranizuje historię piłkarza

Jakub Błaszczykowski
Jakub Błaszczykowski Źródło:Newspix.pl / MATEUSZ SLODKOWSKI / CYFRASPORT
To może być prawdziwy hit na szklanym ekranie. Jak poinformował Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl, już wkrótce ma zostać zekranizowana historia Jakuba Błaszczykowskiego. Legendarny piłkarz ma doczekać się filmu o swoim życiu.

Warto przypomnieć, że kilka miesięcy temu platforma Amazon Prime zrealizowała dokument o Robercie Lewandowskim. Okazuje się, że ten sam producent chce teraz pochylić się nad historią Jakuba Błaszczykowskiego. „Kuba” niedawno zakończył reprezentacyjną karierę, żegnając się z kibicami podczas towarzyskiego meczu Polska – Niemcy (1:0).

Media: Powstanie film o Jakubie Błaszczykowskim

„Kuba” w kadrze łącznie 109 meczów, co przełożyło się na 7696 minut w roli reprezentanta. Pomocnik zdobył 21 goli, z czego trzy podczas finałów mistrzostw Europy. Polska z Błaszczykowskim na boisku odniosła 44 zwycięstwa, 32 remisy oraz 33 razy schodziła w roli drużyny pokonanej.

Dodatkowo legendarny pomocnik może pochwalić się najdłuższym stażem reprezentanta Polski w dziejach kadry. Błaszczykowski zadebiutował w kadrze w 2006 roku, zaliczając 45 minut w towarzyskim meczu z Arabią Saudyjską (2:1). Grając w czerwcu z Niemcami „Kuba” dołożył swój 109 mecz w reprezentacji, czyli łącznie może pochwalić się stażem trwającym dokładnie 17 lat i 80 dni.

Tomasz Włodarczyki z portalu Meczyki.pl poinformował, że teraz Błaszczykowski doczeka się dokumentu ukazującego historię życia. Według informacji dziennikarza twórcy z Papaya Films, czyli firmy odpowiedzialnej także za dokument o RL9, towarzyszyli „Kubie” w trakcie poruszającego pożegnania na PGE Narodowym.

„Lewandowski – Nieznany” prawdziwym hitem

Okazuje się, że dokument o Lewandowskim dla Amazon Prime cieszył się dużym powodzeniem. Podobnie, a może nawet lepiej, powinno być w przypadku Błaszczykowskiego.

Co ciekawe, „Kuba” nadal jest czynnym zawodnikiem Wisły Kraków. Podczas swojego ostatniego spotkania w kadrze Błaszczykowski wyszedł na boisko z opaską kapitańską. Po rozegraniu szesnastu minut dowództwo nad kadrą piłkarz przekazał „Lewemu”.

Źródło: X / @wlodar85