Polacy nie dali rady Węgrom. Skomplikowała się nasza sytuacja w walce o rozstawienie w barażach

Polacy nie dali rady Węgrom. Skomplikowała się nasza sytuacja w walce o rozstawienie w barażach

Jan Bednarek i Tymoteusz Puchacz
Jan Bednarek i Tymoteusz Puchacz Źródło:Newspix.pl / Jacek Prondzyński / Foto PyK
Ostatni mecz reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw świata w 2022 roku zakończył się złym wynikiem dla Biało-Czerwonych. Tym razem Węgrzy byli górą, a my mocno skomplikowaliśmy sobie sytuację w walce o rozstawienie w barażach.

15 listopada Biało-Czerwoni rozegrali swoje ostatnie spotkanie w fazie grupowej kwalifikacji do katarskiego mundialu. Od podopiecznych Paulo Sousy należało oczekiwać zwycięstwa, a w konsekwencji także uzyskania rozstawienia w barażach. Niestety ta sztuka nam się nie udała. Co prawda na wspomniany przywilej wciąż mamy szanse, ale w tym celu musimy liczyć na korzystne wyniki w innych starciach.

Eliminacje MŚ 2022. Podsumowanie meczu Polska – Węgry

Kłopoty reprezentacji Polski nie rozpoczęły się od początku meczu. A przynajmniej nie wszystkie. Od pierwszego gwizdka to my prowadziliśmy grę i mieliśmy inicjatywę, lecz to wcale nie przeszkadzało naszym przeciwnikom. Wręcz przeciwnie – świetnie zorganizowali się w obronie i nastawili się na kontry. Rzeczywiście przeprowadzili kilka groźnych, ale do bramki trafili po stałym fragmencie. Puchacz pechowo zgrał futbolówkę głową, dopadł do niej Schafer i pokonał Szczęsnego. Golkiperowi Juventusu piłka przeszła między nogami.

W drugiej części spotkania odpowiedział Świderski. Nieco szczęśliwie, ponieważ dopadł do futbolówki po zablokowanej próbie Bednarka. Minęła wtedy mniej więcej godzina gry, a to trafienie nieco nas uskrzydliło. Niestety aspiracje Biało-Czerwonych legły w gruzach mniej więcej w 80. minucie starcia. Wtedy na prawym skrzydle uaktywnił się Kiss. Za chwilę idealnie dograł do Gazdaga, o którym zapomniała cała nasza drużyna. Akcja zmienników zakończyła się golem, na którego już nie zdołaliśmy odpowiedzieć.

W związku z tym skomplikowała się nasza sytuacja w walce o rozstawienie. Jeśli Walia wygra lub zremisuje z Belgią, a ktoś z trzech zespołów (Turcja, Holandia, Norwegia) zajmie drugie miejsce w swojej grupie z bilansem lepszym od naszego, wtedy stracimy szansę na rozstawienie.

Poniżej zapis relacji tekstowej z meczu Polska – Węgry

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.
 90+5. min.
Koniec meczu. Przegrywamy 1:2.
 90+4. min.
Węgrzy przy piłce, nie potrafimy im jej odebrac.
 90+2. min.
Nieudana akcja Jóźwiaka na prawej flance. Dogrywał do Milika, lecz zupełnie nie w tempo.
 90. min.
Pięć minut doliczył arbiter do drugiej połowy.
 89. min.
Hahn zmienia Szalaia. Vecsei z kolei Nagy'a.
 87. min.
Płaski strzał Frankowskiego, zablokowany przez jednego z defensorów rywali.
 86. min.
Dobra interwencja Bednarka, wybił piłkę sprzed napastnika Madziarów.
 86. min.
Milik prosto w ręce bramkarza po rzucie rożnym.
 85. min.
Rykoszet po strzale Zielińskiego. Jeszcze jeden rzut rożny.
 84. min.
Płacheta wchodzi za Puchacza.
 83. min.
Szczęsny ucierpiał przy okazji wyjścia z bramki i interwencji pod nogami napastnika.
 82. min.
Nieudana wrzutka Puchacza. Dibusz poradził sobie z łatwością.
 80. min.
2:1 dla Węgrów po akcji, która rozpoczęła się na prawym skrzydle. Szczęsnego pokonał Gazdag, którego nikt nie pilnował, choć czekał w naszym polu karnym.
 80. min.
GOOOOOL!!!
 78. min.
Kompletnie nieudane podanie do napastników przy próbie wyprowadzenia kontry.
 77. min.
Szalai wywalczył korner za sprawą wybicia Kędziory.
 76. min.
Wznowił grę Dibusz po chwili przerwy spowodowanej wcześniej wspomnianym przewinieniem. Dużo chaosu w środku pola.
 75. min.
Klich dorzucił w pole karne, Milik przekroczył przepisy, atakując piłkę w powietrzu.
 74. min.
Uderzenie Milika zablokowane, będzie rzut rożny.
 74. min.
Zieliński trafił w mur z rzutu wolnego.
 74. min.
Gazdag ukarany żółtym kartonikiem za faul na Jóźwiaku.
 73. min.
Słabe podanie na skrzydło Jóźwiaka, który chyba był też na spalonym.
 72. min.
Kiss wchodzi za Schona.
 72. min.
Huknął Dawidowicz zza szesnastki rywali. Na wiwtat, daleko w trybuny.
 71. min.
Szczęsny dobrze wyszedł do piłki, Bednarek asekurował akcję Węgrów.
 70. min.
Rakieta Zielińskiego z dystansu. Bardzo niecelne zagranie.
 69. min.
Niecelna wrzutka Zielińskiego z rzutu wolnego.
 68. min.
Niezła centra Milika, aczkolwiek Lang znów był czujny i wybił futbolówkę.
 67. min.
Żółta kartka dla Kędziory za faul na Schonie.
 66. min.
Wzmaga się doping na trybunach, Polacy przy piłce, lecz tylko na własnej połowie.
 65. min.
Dwie zmiany w naszym zespole. Milik za Piątka i Frankowski za Linettego.
 63. min.
Ostro potraktowany Świderski przez Szalaia. Obrońca otrzymał karę indywidualną.
 61. min.
Bramkę zdobył Karol Świderski uderzeniem głową po rzucie rożnym. Do piłki dopadł przypadkowo po nieudanym strzale Bednarka.
 61. min.
GOOOOOL!!!
 60. min.
Bardzo czytelne są próby ataków Biało-Czerwonych. Jesteśmy z łatwością wypychani, by rozgrywać piłkę od obrony, co nam nie pomaga.
 58. min.
Dośrodkowanie Jóźwiaka, Nego zdjął piłkę Puchaczowi sprzed nosa. Za moment wahadłowy musiał ratować się faulem taktycznym. Żółta kartka.
 57. min.
Tragicznie niecelne podanie Linettego na prawą flankę.
 57. min.
Dibusz zatrzymał kolejny atak Polaków.
 56. min.
Linetty dograł górą do Piątka, ten utrzymał piłkę w boisku, ale sam wybiegł daleko poza nie. Strata.
 55. min.
Bednarek dobrze pilnował Schafera, ale nikt nie zgarnął drugiej piłki.
 54. min.
Nieudana centra Nego, przechwyt Puchacza.
 53. min.
OGROMNE szczęście Polaków. Strzał Schona Szczęsny obronił, ale jeden z Węgrów miał jeszcze okazję do dobitki i spudłował na pustą bramkę!
 52. min.
Lang przeciął prostopadłe podanie do Piątka.
 51. min.
Arkadiusz Milik na rozgrzewce.
 50. min.
Źle rozegraliśmy korner. Po chwili Węgry wyprowadzili kontrę, na szczęście Varga uderzył prosto w Szczęsnego.
 49. min.
Dibusz obronił próbę Piątka z bliskiej odległości. Będzie tylko rzut rożny po tym uderzeniu z bardzo ostrego kąta.
 48. min.
Dobre podanie Klicha do Piątka, który jednak nie zdołał zabrać się z futbolówką w pole karne.
 47. min.
Rzut wolny dla Biało-Czerwonych po przewinieniu na Linettym.
 46. min.
Strata Jóźwiaka po kiepskim podaniu od Dawidowicza.
 46. min.
GRAMY!
 46. min.
Kamil Jóźwiak i Piotr Zieliński wchodzą na murawę. Schodzą Matty Cash oraz Jakub Moder.

Do zobaczenia za kwadrans!
 45+2. min.
Gra wznowiona, ale tylko na moment. Sędzia zakończył pierwszą połowę. Przegrywamy 0:1.
 45+1. min.
Nieudany przerzut do Casha. Po chwili gracz Aston Villi sfaulował rywala Szalaia i otrzymał żółty kartonik.
 45. min.
Moder oddał delikatny strzał, z którym Dibusz nie miał problemu.
 45. min.
Centra na głowę Świderskiego, nie udało mu się jednak dojść do strzału.
 44. min.
Linetty miał okazję do wyprowadzenia kontry, niestety Schon go sfaulował.
 43. min.
Przerwa w meczu. Przeciwnik, którego sfaulował Klich, nie podnosi się z murawy. Zbliżenie na Paulo Sousę wymowne. Selekcjoner zdaje się bardzo niezadowolony z tego, jak wygląda ten mecz w naszym wykonaniu.
 41. min.
Żółta kartka dla Mateusza Klicha. W związku z tym będzie pauzował w meczu barażowym.
 40. min.
Moder zacentrował na bliższy słupek. Piątek próbował uderzać, jednak skończyło się tylko na zagrożeniu zażegnanym przez Dibusza.
 38. min.
Kuriozalny gol dla Węgrów. Puchacz źle interweniował. Piłka spadła na głowę Schafera i futbolówka wpadła do siatki między nogami Szczęsnego.
 37. min.
GOOOOOL!!!
 36. min.
Fiola wygrał pojedynek główkowy z Piątkiem.
 36. min.
Schafer zatrzymany przez naszych obrońców.
 35. min.
Moder z dystansu. Zbyt lekko i prosto w golkipera.
 34. min.
Dobry pomysł z podaniem od obrony do Piątka, jednak nasz napastnik został uprzedzony przez bramkarza Węgrów, który wyszedł daleko z własnej bramki.
 32. min.
Jeszcze jedno dośrodkowanie Puchacza. Tym razem poszybowało w aut bramkowy.
 31. min.
Znakomite podanie piętą do Puchacza wzdłuż linii bocznej. Jego centra zatrzymała się jednak na pierwszym oponencie.
 30. min.
Cash łatwo poradził sobie z Nagy'em.
 29. min.
Chwila przerwy w meczu. Puchacz po faulu przeciwnika... Stracił but.
 28. min.
Jeszcze jedno przewinienie Świderskiego przy próbie odbioru już pod „szesnastką” Madziarów.
 27. min.
Bednarek zażegnał zagrożenie przy rzucie rożnym.
 26. min.
Niebezpiecznie w naszym polu karnym. Puchacz zablokował strzał rywala w ostatniej chwili.
 25. min.
Madziarzy poradzili sobie z naszym rzutem rożnym.
 25. min.
Jeszcze raz zablokowane zagranie Casha z prawej strony „szesnastki”.
 24. min.
Pierwsza groźna akcja Węgrów. Dośrodkowanie z lewej flanki sprawiło problemy Szczęsnemu, który wybił piłkę w głąb pola karnego. Mało brakowało, a zagrałby wprost pod nogi rywala.
 23. min.
Nie przedarł się Świderski przez Nagy'a i dwóch innych przeciwników.
 22. min.
Świderski stracił piłkę w polu karnym Węgrów. Po chwili faul na Cashu przy linii bocznej.
 21. min.
Złe dośrodkowanie Modera z rzutu rożnego. Sędzia odgwizdał faul Piątka w ataku.
 20. min.
Fiola znów dobrze pilnował Piątka.
 19. min.
Ogromne zamieszanie w szesnastce rywali. W roli napastnika wystąpił... Bednarek, któremu zabrakło kilka centymetrów, aby wykończyć akcję. Dobić nie zdołał Świderski.
 18. min.
Kontra Polaków się nie udała. Niecelne podanie do napastników.
 17. min.
Groźna strata Casha na naszej połowie. Aż trzech przeciwników założyło na nim pressing, na szczęście koledzy dobrze go zaasekurowali.
 16. min.
Mnóstwo fauli i przerywania gry w pierwszym kwadransie.
 15. min.
Świderski sfaulował jednego z rywali przy próbie odbioru już pod polem karnym Madziarów.
 14. min.
Dobre zagranie Piątka do Casha, jego centra została zablokowana.
 13. min.
Węgrzy mają kłopoty z wychodzeniem spod pressingu. Puchacz przechwycił futbolówkę.
 12. min.
Dawidowicz dobrze przypilnował napastnika.
 11. min.
Była szansa na błyskawiczną akcję Polaków, lecz Piątek niecelnie podał do Świderskiego. Następne dośrodkowanie tego było nieskuteczne.
 10. min.
Zablokowany strzał Polaków, to była dobra okazja dla Biało-Czerwonych! Centrował Moder do Piątka.
 9. min.
Szalai uderzył Dawidowicza łokciem w twarz, arbiter tego nie zauważył.
 8. min.
Bardzo złe dośrodkowanie Węgrów. Nie było żadnego zagrożenia dla Szczęsnego.
 7. min.
Próbowaliśmy przedrzeć się lewą stroną, ale zupełnie nie było tam miejsca. Daleki przerzut do Casha też nie rozwiązał problemu.
 6. min.
Ostry faul Nagy'a na Dawidowiczu. Była też żółta kartka.
 6. min.
Niezłe prostopadłe podanie na lewą flankę, Lang był na posterunku.
 5. min.
Zupełnie nieudana centra Modera.
 4. min.
Linetty faulowany na połowie rywali. Będzie dobra okazja na dośrodkowanie.
 3. min.
Cash pierwszy raz przy piłce. Rozgrywamy jednak na własnej połowie. Po chwili niecelne dalekie podanie w kierunku Piątka.
 2. min.
Nieudany drybling Puchacza na lewym skrzydle. Strata.
 1. min.