Polska - Korea Południowa

Polska - Korea Południowa

Robert Orzechowski (fot. newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Reprezentacja Polski pokonała Koreę Południową 33:25 w ostatnim meczu grupowym mistrzostw świata w piłce ręcznej. Polacy grali nierówno i nie zachwycili stylem gry. O naszej pozycji w grupie zadecyduje mecz Serbów i Słoweńców.
 30 min.
Ale Jurecki przestrzelił! Dostał na koniec piłkę od Wicharego. Koniec meczu.
 30 min.
Dwie minuty kary dla Grabarczyka. Oba zespoły skończą grę w osłabieniu.
 30 min.
Polacy próbują szybko powiększyć przewagę. Brak cierpliwości kończy się stratą.
 29 min.
Wichary znowu broni! Polacy przechodzą do ataku.
 29 min.
Dwie minuty kary dla Parka. Koreańczycy skończą mecz w osłabieniu.
 29 min.
Jurecki po raz jedenasty! Kapitalny mecz Polaka.
 28 min.
Lee rzuca, Wichary broni! Ruszamy do ataku.
 28 min.
Nasi rywale znowu źle w ataku. Kubisztal za to nie myli się i mamy siedem bramek przewagi. Szkoda tych strat z początku drugiej połowy.
 26 min.
Jurecki siłowo przedziera się i zdobywa kolejną bramkę. Jego 10 gol w tym meczu!
 26 min.
Niecelny rzut Parka. Szansa dla naszych na powiększenie przewagi.
 26 min.
Koreańczycy proszą o czas.
 26 min.
Jurecki zdobywa bramkę numer 30.
 25 min.
Jaszka popełnia kroki w ataku. Koreańczycy tego nie wykorzystują - Kim rzuca po koźle, ale zbyt mocno i piłka nie trafia w bramkę.
 24 min.
Znowu mylimy się w ataku. Na szczęście to samo robią nasi rywale.
 23 min.
Korea goni. Na szczęście Wichary skutecznie broni i ruszamy do ataku.
 22 min.
Jaszka podaje do Lijewskiego, ten przeciąga rzut do ostatniej chwili i trafia do bramki.
 21 min.
Koreańczycy dalej gonią wynik. 24 gol.
 21 min.
Jurecki szybko obrócił się na kole i rzucił bramkę numer 28. Padł jednak na parkiet jak rażony i jest opatrywany - musiał się mocno zderzyć z obrońcą.
 20 min.
Brawo Wichary! Zatrzymał groźny rzut Yoona.
 20 min.
Lijewski rzuca, bramkarz broni. Ale piłkę przejmuje Kubisztal, który celnie dobija.
 18 min.
Ależ obrona Parka! Powstrzymał kontrującego sam na sam Kubisztala.
 18 min.
Dwie minuty kary dla Park i rzut karny dla naszych. Orzechowski rzuca w pierwsze tempo i trafia.
 17 min.
Mylimy się w ataku. Koreańczycy długo rozgrywają piłkę, już mają sygnalizację gry pasywnej, w końcu Yoon trafia z dystansu. 2 bramki przewagi.
 16 min.
Jeong znowu trafia. Trzy bramki przewagi.
 15 min.
Bartosz Jurecki wraca do gry i od razu punktuje. Teraz trochę zacięli się Koreańczycy.
 14 min.
Wicharski w końcu coś broni. W drugiej połowie idzie mu tak jak reszcie drużyny.
 14 min.
Lijewski ma mnóstwo miejsca. Bierze duży nabieg i pewnie pokonuje bramkarza.
 14 min.
Rzut karny dla Korei. Jeong nie myli się. Dwa gole straty.
 13 min.
Kolejny gol Koreańczyków. Na szczęście szybko odpowiada Orzechowski.
 12 min.
Syprzak rzuca z ponad 10 metrów metr nad bramką.
 11 min.
Kolejne złe podanie w ataku - Lee rusza z kontrą i punktuje. 6 gol rywali z rzędu! Biegler stracił cierpliwość. Poprosił o czas i wydziera się na biało-czerwonych.
 11 min.
I znowu źle w ataku. Koreańczycy za to zdobywają już chyba piąty punkt z rzędu...
 9 min.
Kolejny błąd Polaków w ataku. A Jeon nie myli się. W tym tempie Koreańczycy nas może nie dogonią, ale o 10-bramkowej przewadze możemy zapomnieć.
 8 min.
I znowu ten Yoon. Z 9 bramek przewagi zrobiło się 6. Szkoda.
 8 min.
Bielecki mocno z bardzo daleka i z miejsca. Bramkarz broni. Piłka wraca do nas, ale błąd popełnia Krajewski.
 7 min.
Dwie minuty kary dla Syprzaka i rzut karny dla Korei. Yoon pokonuje Wicharego rzutem po koźle.
 6 min.
Lijewski zagapił się w obronie. Przyglądał się, jak Jeong mija go i pokonuje Wicharego.
 5 min.
Teraz Syprzak! Już 9 goli przewagi. Koreański trener prosi o przerwę.
 5 min.
Wichary znowu broni. Przechodzimy do ataku - niepilnowany Krajewski rusza bez piłki, dostaje podanie i pewnie pokonuje bramkarza.
 4 min.
Bartczak wbiegł na pozycję obrotowego - Koreańczycy się w tym nie połapali, a Polak zdobył punkt.
 3 min.
Joeng atakuje ze skrzydła - Koreańczycy powoli zmniejszają stratę.
 2 min.
2 minuty kary dla Grabarczyka.
 2 min.
Szybka odpowiedź Syprzaka. Dostał dobre podanie i nikt mu nie przeszkadzał w rzucie.
 1 min.
Yoon rzuca z dystansu. Piąty rzut, piąty gol. Świetny mecz tego zawodnika.
 1 min.
Wracamy do gry.
 30 min.
Przerwa - mogliśmy pokusić się o jeszcze jedną bramkę, ale siedem bramek przewagi to i tak dobra zaliczka.
 30 min.
Lijewski gra do Orzechowskiego na skrzydło. Dobre wyjście do piłki i dobry rzut. Siedem goli przewagi.
 29 min.
Kolejna interwencja Wicharego! Poradził sobie z 5 na 6 rzutów. Gra dużo lepiej od Szmala dzisiaj.
 28 min.
Wichary ponownie broni. Ruszamy do ataku, ale Lee przerywa akcję faulem. 2 minuty kary i rzut karny. Orzechowski się nie myli i mamy 5 bramek przewagi.
 27 min.
Brawo Wichary! Tracimy piłkę w ataku i Korea rusza z kontrą. Wichary broni i piłka szybko trafia do Jaszki. 16 bramka biało-czerwonych.
 26 min.
Dobra obrona Polaków. Po chwili Lijewski ruszył z piłką i w ostatniej chwili zagrał do ustawionego na kole Jureckiego. 15:11!
 26 min.
Wichary broni, szybka kontra i Bartosz Jurecki wyprowadza nas na 3-bramkową przewagę! Do tego Koreańczycy będą grali dwie minuty osłabieni - na ławce wylądował Kim D.
 25 min.
Doskonałe podanie Kubisztala - tego Lijewski zepsuć nie mógł. I na szczęście tego nie zrobił.
 24 min.
Przejmujemy piłkę, ruszamy z kontrą, a Orzechowski sam na sam nie radzi sobie z bramkarzem. Szkoda.
 23 min.
Teraz o czas broni trener Koreańczyków.
 23 min.
Bartosz Jurecki po prostu się nie myli. Trzecia bramka w meczu i prowadzenie.
 22 min.
Park przestrzelił po koźle. Polacy ruszają do ataku.
 22 min.
Świetna indywidualna akcja Jaszki! Jest remis.
 21 min.
Lijewski w końcu punktuje. Na dodatek będziemy grali w przewadze - na dwie minuty na ławkę idzie Na.
 21 min.
Lijewski znowu nie trafia. Koreańczycy ruszają z kontrą i się nie mylą. Mają dwa punkty przewagi, a Biegler prosi o czas.
 20 min.
Lijewski znowu myli się w ataku - bramkarz poradził sobie z jego rzutem. Szmal za to puścił kolejną bramkę i przegrywamy. Zmienia go Wichary.
 19 min.
... I znowu remisujemy. Koreańczycy nie dają sobie uciec.
 18 min.
Kubisztal rehabilituje się za zepsuty punkt karny. Znowu prowadzimy.
 17 min.
Ale pechowo w ataku! Przejęliśmy piłkę, ale Wiśniewski trafił w słupek.
 17 min.
Kubisztal znowu wykonuje rzut karny - tym razem nie pokonuje bramkarza.
 16 min.
I znowu ten Yoon - świetnie się przedziera w pole karne. Na dodatek dwie minuty kary dla Grabarczyka.
 15 min.
Koreańczycy nie dają nam uciec. Efektowny rzut w okienko Yoona. Odpowiada mu Orzechowski - urywa się obronie i pokonuje bramkarza rzutem po koźle.
 14 min.
Szmal w końcu broni! Ruszamy do ataku, Wiśniewski rzuca na kole tyłem. Prowadzimy!
 13 min.
Jaszka podaje do Jureckiego, który obraca się i rzuca - również między nogami. Punkt za punkt.
 13 min.
Zaskakujący rzut Parka - dosłownie z podłoża. Piłka przeleciała między nogami Szmala, który w tym meczu chyba jeszcze nic nie obronił.
 12 min.
Piąta bramka Koreańczyków. Na szczęście Polacy szybko odpowiadają rzutem Kubisztala i znowu mamy remis.
 11 min.
Żółta kartka dla Grabarczyka.
 10 min.
Kolejny rzut karny dla biało-czerwonych. Kubisztal rzuca podobnie i nie myli się.
 10 min.
Kolejna bramka Koreańczyków z dystansu - tym razem Szmala pokonał Yoon.
 9 min.
Kubisztal nie myli się z siedmiu metrów i mamy remis.
 9 min.
Rzut karny dla Polaków i żółta kartka dla Parka.
 8 min.
Koreańczycy niemal bezkarnie rzucają ze średniego dystansu. Lee rzuca i wyprowadza swoją drużynę na prowadzenie.
 7 min.
Lijewski znowu źle w ataku - popełnia błąd kroków.
 6 min.
Polacy nie spieszą się z atakiem, ponieważ grają w osłabieniu. W końcu sędzia odgwizduje grę pasywną i tracimy piłkę. Jeong znajduje lukę w obronie i zdobywa bramkę.
 4 min.
Dwie minuty wykluczenia dla Bartosza Jureckiego.
 4 min.
Lijewski już zatrzymany w ataku - oby dzisiaj jednak rzucał celniej niż w poprzednich spotkaniach.
 3 min.
Efektowny rzut S. Kima ze znacznego dystansu - Szmal nie broni.
 2 min.
Bartłomiej Jaszka i jest 2:0. Koreańczycy bronią nietypowo, bo wysoko. Ale dzięki temu mamy mnóstwo miejsca do rzutu.
 1 min.
Jurecki! Dobre podanie i jego 19 gol na tych mistrzostwach.
 1 min.
Zaczynają Polacy.
 17:57
Polscy szczypiorniści odśpiewali właśnie hymn. Za chwilę początek meczu.
Korea Południowa to zdecydowanie najsłabszy uczestnik grupy C. Azjatycka drużyna na tych mistrzostwach nie zdobyła jeszcze punktu - przegrała ze wszystkimi, włącznie z Arabią Saudyjską. Biało-czerwoni chcą wyjść z grupy na pierwszym lub drugim miejscu - wtedy przeniosą się do Barcelony, gdzie zagrają w 1/8 finału z jedną ze słabszych drużyn z grupy D - Węgrami, Egiptem lub Algierią. Wygrana będzie więc dzisiaj niezbędna.

Polacy są jednak zależni od wyniku meczu Słowenia - Serbia, który odbędzie się tuż po spotkaniu biało-czerwonych. Najniebezpieczniejszym wariantem będzie jednobramkowa wygrana Serbów. Gdyby nasz ostatni przeciwnik pokonał Słowenię jedną bramką - ale nie rzucając więcej, niż 24 gole - Polacy zakończyliby fazę grupową na pierwszym miejscu. Jednocześnie jednobramkowa przewaga Serbów przy rzuceniu powyżej 25 bramek - czyli końcowym wyniku np. 26:25 - zepchnie biało-czerwonych na trzecie miejsce w grupie. To oznacza grę w 1/8 finału z Chorwatami lub Hiszpanami.

Gdyby Serbowie wygrali 25:24 o końcowym układzie tabeli rozstrzygnąłby stosunek bramek. W takim przypadku Polska mogłaby być pierwsza lub druga - ale musiałaby wygrać z Koreą Południową przynajmniej 10 trafieniami. Najłatwiej będzie jednak zająć drugą pozycję - wystarczy do tego jakakolwiek wygrana Słoweńców. Oczywiście pod warunkiem, że i my wygramy swoje spotkanie.