Southampton - Manchester City

Southampton - Manchester City

Artur Boruc (fot. Shaun Boggust / Newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Southampon pokonało 3:1 (2:1) Manchester City w meczu 26 kolejki Premier League. Bramki dla gospodarzy zdobyli Puncheon, Davis oraz Barry, który zanotował trafienie samobójcze. Honorowego gola dla gości strzelił Dżeko. Kilka dobrych interwencji zaprezentował Artur Boruc, który dołożył swoją cegiełkę do sukcesu "Świętych".
 90+5 min.
Koniec! To chyba najlepszy występ zespołu Artura Boruca w tym sezonie.
 90+4 min.
Gospodarze leniwie wymieniają piłkę. Goście bezradni - tak jak przez cały mecz. Posiadanie piłki cały czas po 50 proc.
 90+1 min.
Sędzia dolicza aż pięć minut. Prawdziwe "fergie time" - ciężko powiedzieć czemu aż tyle.
 90+1 min.
Rzut rożny dla City. Boruc piąstkuje.
 88 min.
Ależ chóralne śpiewy na trybunach - to będzie wielkie święto w Southampton. Gospodarze nie wygrali z The Citizens od 2004 roku.
 87 min.
Przypomniał się Boruc - wybił dośrodkowanie Maicona.
 85 min.
Manciniemu zrobiło się gorąco. Zdjął płaszcz i wymachuje rękoma pod linią boczną.
 85 min.
Święci po prostu grają w dziada z The Citizens. To prawie tiki-taka.
 83 min.
Święci ruszają z kontrą. Zbliżają się do bramki Harta i... piłka kilkoma podaniami wraca do Boruca. Po chwili podobna sytuacja. A sekundy lecą. Świetnie utrzymują wynik gospodarze.
 82 min.
Goście zaczynają przyciskać gospodarzy. 82 minuta - w porę.
 80 min.
Davis schodzi, w jego miejsce Ward-Prowse.
 80 min.
Szybka kontra gospodarzy. Przy piłce pierwszy od Rodrigueza był jednak Hart.
 79 min.
Rzut wolny dla City. Kolarow gra odchodzącą piłkę - za bardzo.
 76 min.
BORUC! Nie wiadomo jak on to zrobił, ale udało mu się! Kolarow wpada w pole karne przy linii bocznej i wbija piłkę pod nogi Yaya Toure. Duże zamieszanie i w jakiś sposób futbolówka kończy w rękawicach Boruca.
 75 min.
Kwadrans do końca, a goście najczęściej rozgrywają piłkę z... Hartem. Sir Alex Ferguson może już chyba zacierać ręce.
 73 min.
Ostatnia zmiana w City. Silvę zastępuje Maicon.
 71 min.
Zmiana w szeregach Świętych. Fox schodzi, w jego miejsce Richardson.
 69 min.
Dżeko kręci się w polu karnym z piłką, ściąga na siebie kilku obrońców. Zdobywa tylko rzut rożny, po którym wybijają gospodarze piłkę.
 68 min.
Posiadanie piłki po 50 proc.
 66 min.
Kolejna zmiana w drużynie z Manchesteru. Kolarow za Lescotta.
 65 min.
Gospodarze coraz bardziej szanują piłkę. Mają dwie bramki zaliczki i nie spieszą się z atakiem.
 62 min.
Lallana zmienia Puncheona, który zagrał świetny mecz.
 61 min.
Rzut wolny dla gości. Ciekawe rozwiązanie: Yaya Toure gra płasko do Silvy, ten od razu odgrywa mu piłkę. Toure uderza.... jakieś 10 metrów nad bramką.
 60 min.
Bezradność, bezradność - tylko tak można określić grę mistrzów Anglii. "Obywatele" są w stanie dłużej powymieniać piłkę tylko na własnej połowie.
 56 min.
Milner zmienia Nasriego.
 55 min.
BORUC! FENOMENALNIE! Aguero dostaje dobre podanie i uderza z woleja. Boruc wyciąga się jak struna i wybija kozłującą piłkę.
 54 min.
Trwa oblężenie bramki City. Piłka co chwilę wpada pod bramkę Harta, goście ratują się rozpaczliwymi wybiciami.
 53 min.
To już 53 minuta gry a gospodarze dalej mają siłę. Stosują pressing na połowie rywala - nie sprawia im to najmniejszego kłopotu.
 51 min.
Święci dalej w gazie! Ciężko sobie wyobrazić tutaj inny wynik niż ich zwycięstwo.
 48 min.
Podobna sytuacja - Lambert rusza z piłką lewym skrzydłem i gra ją przed bramkę. Puncheon się z nią mija, ale we własnej siatce umieszcza ją Barry!
 48 min.
GOOOOOOOOOOOOL! SAMOBÓJ BARRY'EGO!
 47 min.
PUNCHEON! To powinien być gol! Lambert ruszył do długiego podania, zatrzymał się w polu karnym i wyłożył futbolówkę Puncheonowi. Ten huknął absurdalnie mocno, ale ponad poprzeczką.
 47 min.
Dość spokojny początek drugiej połowy w wykonaniu gości. Ciężko powiedzieć czy postawa wyczekująca to dobry pomysł.
 46 min.
Gramy.
 45+3 min.
Przerwa. Prowadzenie gospodarzy jest całkowicie zasłużone. Mistrzowie Anglii będą musieli dużo pokazać w drugiej połowie żeby wygrać to spotkanie.
 45+2 min.
Boruc! Pierwsza interwencja po dobrej okazji gości. Nasri dograł piłkę przed bramkę, a z kilku metrów uderzył Silva.
 45+1 min.
Sędzia dolicza 2 minuty.
 45 min.
Rzut wolny dla gospodarzy. Dośrodkowanie w pole karne Harta i faul w ataku.
 42 min.
Dwa rzuty rożne dla "Świętych". Po drugim sprzed pola karnego uderza Puncheon. Niecelnie.
 39 min.
Koszmarne wykonanie rzutu rożnego przez gospodarzy i szybka kontra gości. Zabaleta wpada w pole karne i wykłada piłkę Dżeko - Boruc bez szans. To niesamowite, ale z przebiegu meczu goście na tę bramkę nie zasłużyli w ogóle.
 39 min.
GOOOOOOOOOOOL! DŻEKO!
 38 min.
CLYNE! Jeden prosty zwód i świetne uderzenie z dokładnie 16 metrów. Lekki rykoszet i rzut rożny - ale mogło być i okienko!
 36 min.
Gospodarze wyprowadzają piękną kontrę. Mistrzowie Anglii przejmują piłkę pod swoim polem karnym tylko po to, żeby wybić piłkę na oślep. Mancini ma już chyba dość. Tak gestykuluje, że jutro będzie miał zakwasy w ramionach.
 34 min.
Zabaleta znajduje sobie miejsce w polu karnym i chce dokręcić piłkę w okienko bramki Boruca. Nie trafia. Polak generalnie dzisiaj jest... bezrobotny.
 33 min.
RODRIGUEZ! O WŁOS OD BRAMKI! Straszna kopanina w polu karnym gości. W końcu piłka trafiła do napastnika, który z kilku metrów (choć z dość trudnej sytuacji) uderzył tuż obok słupka. To mogło być już 3:0!
 32 min.
Rzut rożny dla gospodarzy. The Citizens wybijają.
 31 min.
Pół godziny za nami. O sensacji już pisałem. Goście znowu zaczynają rządzić w środku pola. Wcześniej kiedy zaczynali grać swoje - stracili drugą bramkę.
 29 min.
Aguero uderza prosto w mur.
 28 min.
Rzut wolny dla City z 17 metrów! Boruc będzie musiał się wykazać.
 27 min.
Żółta kartka dla Lamberta.
 25 min.
Goście są oszołomieni. Już się wydawało, że zaczynają grać swoje, a tu taki cios!
 22 min.
Sensacja w Southampton! Daleki przerzut na połowę City: Lambert schodzi do pola karnego i od razu strzela. Piłka przelatuje Hartowi między nogami, odbija się od niego i tańczy w okolicach linii bramkowej. Dopada do niej Davis i wpycha ją do bramki!
 22 min.
GOOOOOOOOOOOOOOOL! DAVIS!
 21 min.
Korner dla City. Cork szybko wybija futbolówkę.
 20 min.
Zabaleta dośrodkowuje piłkę głęboko w pole karne Boruca. Polak nie interweniuje - wybija futbolówkę jeden ze stoperów.
 18 min.
Rzut wolny dla City. Silva dogrywa w pole karne, Dżeko lekko strąca piłkę, która ląduje w szesnastce. Zamieszanie, ktoś w końcu wybija piłkę.
 16 min.
Pogubili się trochę obrońcy gospodarzy. Aguero wpadł w pole karne i dograł piłkę przed bramkę. Żaden z jego kolegów nie pofatygował się jednak za akcją. Bezpańska futbolówka opuściła pole karne.
 15 min.
Kwadrans za nami. Prowadzenie gospodarzy jest zaskoczeniem, ale to, że prowadzą grę - już totalnym. The Citizens chyba dopiero zaczynają powoli wchodzić w mecz.
 12 min.
Świetny przerzut z obrony aż do Rodgrigueza. Obrońcy City chyba uznali, że piłkarz do tej piłki nie dojdzie. Zabrakło mu centymetrów. Znowu mógł stanąć oko w oko z Hartem.
 11 min.
Korner dla gospodarzy. Davis dogrywa odchodzącą piłkę, ale nic z tego nie wynika. Goście jednak od razu wybijają piłkę i w ten sposób ją tracą.
 9 min.
Pierwszy strzał na bramkę Boruca i pewna interwencja Polaka.
 7 min.
Mistrzowie Anglii, pobudka! "Święci" przejęli piłkę w środku pola i Rodriguez po chwili stanął sam na sam z Hartem! Napastnik gospodarzy nie pokonał go, ale futbolówka wylądowała tuż pod nogami Puncheona. Pewny strzał do pustej bramki.
 7 min.
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! PUNCHEON!
 4 min.
Lambert! Przedziera się pomiędzy biernymi obrońcami gości i niemalże dochodzi do piłki w polu karnym City. Hart pierwszy łapie futbolówkę jednak i wydziera się na swoich obrońców.
 3 min.
Goście konstruują akcję, ale wszystko kasuje Boruc. Polak wychodzi przed pole karne i wybija piłkę głową.
 1 min.
Wysoki pressing gospodarzy i już pierwsza wrzutka w pole karne Harta. Tam jednak nie wydarzyło się nic.
 1 min.
Gramy.
 0 min.
The Citizens: Hart - Zabaleta, Lescott, Garcia, Clichy - Nasri, Y.Toure, Barry, Silva - Aguero, Dżeko
 0 min.
Gospodarze: Boruc - Clyne, Yoshida, Hooiveld, Fox - Cork, Schneiderlin, Davis, Puncheon - Rodriguez, Lambert
 0 min.
Piłkarze wychodzą na murawę.

Początek relacji NA ŻYWO we Wprost.pl o godzinie 18:30.
Mecz z "Czerwonymi Diabłami" - choć przegrany - Boruc z pewnością może wpisać do swojego CV. Na Boruca sposób w tamten wieczór znalazł tylko Wayne Rooney. Inni piłkarze United nie potrafili pokonać byłego bramkarza Celtiku. W pierwszej połowie Polak instynktownie obronił nogami strzał Welbecka, ale na dobre rozkręcił się po przerwie. Zatrzymał w sytuacji sam na sam Wayne'a Rooneya, przez co Anglik nie skompletował hat-tricka, a w 75. minucie obronił strzał głową van Persiego. Holender uderzał z... dwóch metrów.

Boruc za tamten mecz zebrał znakomite oceny od mediów angielskich, międzynarodowych oraz oczywiście od polskich. Dzisiaj Polak - żeby znowu było o nim głośno - będzie musiał zatrzymać zaciekłe ataki Dżeko oraz Aguero.

The Citizens potrzebują dzisiaj trzech punktów. Ostatnio zanotowali dwa remisy - z QPR oraz Liverpoolem. W efekcie ich strata do Manchesteru United, który jest pierwszy w tabeli, urosła aż do 9 punktów. Z kolei zespół Boruca - Southampton - zaczyna wychodzić na prostą. Beniaminek wygrzebał się ze strefy spadkowej i ma trzy punkty przewagi nad zagrożoną strefą.