NA ŻYWO: Zagłębie Lubin - Zawisza Bydgoszcz

NA ŻYWO: Zagłębie Lubin - Zawisza Bydgoszcz

Zbigniew Boniek i nowy Puchar Polski (fot. DAMIAN BURZYKOWSKI / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Zawisza Bydgoszcz po rzutach karnych pokonał Zagłębie Lubin 5:6 i zdobył Puchar Polski. Regulaminowy czas gry zakończył się bezbramkowym remisem.
 5:6
GOOOOOOOOOOL! LEWCZUK TRAFIA! Zawisza Bydgoszcz zdobywcą Pucharu Polski!
 5:5
BONECKI NIE TRAFIA! Świetnie broni Kaczmarek!
 4:3
GOOOOOL! Widanow pewnie trafia do siatki.
 3:3
GOOOOOL! Alvarinho!
 3:2
COTRA NIE TRAFIA! Dalej mamy 3:2.
 3:2
GOOOL! Kadu wytrzymał presję i mamy 3:2!
 3:1
GOOOL! Błąd mocnym strzałem pokonuje bramkarza!
 2:1
GOOOL! Drygas po ziemi nie do obrony!
 2:0
GOOOL! Pewny strzał Piecha i mamy 2:0 dla Zagłębia!
 1:0
NIE MA GOLA! DUDEK PRZESTRZELIŁ!
 1:0
GOOOOOOL! Bilek pewnie pokonuje Kaczmarka i mamy 1:0!
 120+1 min.
KONIEC! Czas na rzuty karne!
 120+1 min.
Kadu miał piłkę w polu karnym, ale naciskany przez obrońców nie zdołał oddać strzału!
 119 min.
Seria rzutów rożnych Zawiszy. Teraz nad bramką główkował Lewczuk.
 117 min.
Obie drużyny już bez sił. Chyba nie zobaczymy bramek w tej dogrywce.
 114 min.
Efektowny strzał Przybeckiego z dystansu, ale zabrakło mu precyzji.
 113 min.
Zablokowany strzał Nawotczyńskiego, który w zamieszaniu w polu karnym trafił w jednego z rywali.
 111 min.
Teraz zmiana w Zawiszy. W miejsce Wójcickiego wchodzi Alvarinho.
 110 min.
Abwo opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi Błąd. Nie pogra już dzisiaj także Kwiek, którego zmienił Przybecki.
 108 min.
Micael faulował Piecha i dostał żółtą kartkę.
 108 min.
Geworgian strzelał z 25 metrów, ale piłkę zablokował jeden z obrońców.
 105 min.
Ostatnie 15 minut przed nami.
 105+1 min.
Za nami pierwsza część dogrywki. Nadal bez bramek na Stadionie Narodowym.
 105+1 min.
Szansa Zagłębia! Piech zdecydował się indywidualny rajd, wpadł w pole karne i uderzył na bramkę. Na rzut rożny piłkę wybił Kaczmarek.
 104 min.
Luis Carlos wywalczył rzut rożny.
 102 min.
Curto opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi Bonecki.
 101 min.
Strzał Kadu z 20 metrów. Dobra decyzja, ale zabrakło precyzji.
 99 min.
Kadu otrzymał żółtą kartkę. Faulował Widanowa a potem wdał się w słowne przepychanki.
 96 min.
Zawisza powinien prowadzić! Wrzutka w pole karne z rzutu wolnego i świetny strzał głową Kadu, ale Rodić z najwyższym trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką!
 93 min.
Zawisza miał piłkę i nie wiedział co z nią zrobić. Po kilku podaniach przed polem karnym wszystko zakończyło się słabym dośrodkowaniem.
 92 min.
Piech posłał piłkę nad poprzeczką z linii pola karnego.
 90 min.
Zaczynamy pierwszą część dogrywki.
 90+3 min.
Koniec regulaminowego czasu gry. Za chwilę wracamy na dogrywkę!
 89 min.
Kwiek z dystansu obok słupka. Coraz mniej czasu i chyba obie ekipy już szykują się na dogrywkę.
 87 min.
Pierwsza zmiana w Zawiszy. Petasz opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi Kadu.
 86 min.
Zagłębie marnuje piłkę meczową. Abwo dostał piłkę w pole karne i niepilnowany z bliskiej odległości posłał piłkę nad poprzeczką!
 83 min.
Dogrywka wisi w powietrzu. Bardzo słabe widowisko oglądamy w końcówce drugiej połowy.
 82 min.
Na murawie leży Drygas, który zderzył się z Piechem. Wygląda jednak na to, że pomocnik Zawiszy będzie mógł grać dalej.
 79 min.
Mocny strzał Kwieka z dystansu, ale Kaczmarek bez kłopotów złapał piłkę.
 76 min.
Piękna kombinacyjna akcja Zawiszy, którą Petasz powinien zakończyć pewnym strzałem z bliskiej odległości. Nie zdołał jednak dobrze opanować piłki i zmarnował okazję.
 74 min.
Petasz przetrzymał piłkę w polu karnym, ale naciskany przez rywali nie zdołał nic zrobić w tej sytuacji.
 72 min.
Rodić obronił bardzo niepewnie strzał z dystansu. Chyba bramkarz Zagłębia odczuwa wcześniejsze starcie z jednym z rywali.
 70 min.
Świetne podanie do Piecha, który jednak był na spalonym.
 69 min.
Pojawiła się informacja, że na Stadionie Narodowym finał Pucharu Polski ogląda ponad 37 tys. kibiców.
 67 min.
Kolejna akcja Zawiszy, ale tym razem Dudek uderzył bardzo niecelnie.
 66 min.
Luis Carlos miał sporo miejsca przed szesnastką i uderzył zdecydowanie za wysoko.
 65 min.
Kwiek uderzał z powietrza zza pola karnego, ale zdecydowanie zabrakło mu precyzji.
 62 min.
Dudek prowadził piłkę i oddał świetny strzał z 20 metrów. Zabrakło naprawdę niewiele.
 61 min.
Petasz zagrał do przodu, ale Geworgian nie miał szans dojść do tego podania. Piłkę przejął Rodić.
 59 min.
Kolejne nieudane dośrodkowanie Abwo i kontra Zawiszy zakończona rzutem rożnym.
 57 min.
Cotra strzelał z ostrego kąta, ale Nawotczyński w ostatnim momencie wybił piłkę.
 55 min.
Strzał Kwieka, ale bardzo czytelny i nie mógł on zaskoczyć bramkarza.
 53 min.
Zawisza częściej przy piłce, ale niewiele z tego wynika. Teraz na spalonym Luis Carlos.
 51 min.
Najbardziej ucierpiał jednak Rodić. Póki co gra jednak dalej.
 49 min.
Przerwa w grze. Petasz zderzył się z bramkarzem Zagłębia i potrzebuje pomocy medycznej.
 47 min.
Szansa Zawiszy! Wójcicki świetnie zagrał w pole karne, Geworgian uderzył z bliskiej odległości, ale trafił w jednego z obrońców!
 45 min.
ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ! Czy po 45 minutach dowiemy się do kogo trafi Puchar Polski?
 45 min.
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Na razie bez bramek na Stadionie Narodowym. Wracamy po przerwie.
 44 min.
Abwo nie popisał się przy dośrodkowaniu. Zdecydowanie za mocno posłał piłkę w pole karne i zmarnował dobra sytuację.
 42 min.
Pogubiła się obrona Zawiszy. Abwo chciał szybko przejąć źle zagraną piłkę przed polem karnym, jednak uprzedził go jeden z rywali.
 39 min.
Na boisku nie dzieje się teraz nic ciekawego. Po obiecującym początku oba zespoły chyba zaczęły oszczędzać siły.
 37 min.
Za mało ruchu w ofensywie w szeregach Zawiszy. Obrońcy Zagłębia dobrze się ustawiają i nie pozwalają rywalom przedostać się w pole karne.
 34 min.
Zamieszanie w polu karnym Zagłębia po rzucie rożnym, ale w końcu piłka opuściła szesnastkę.
 32 min.
Teraz z 30 metrów uderzał Piech, ale zabrakło mu precyzji.
 30 min.
Z dystansu uderzał Petasz, Rodić wybił piłkę przed siebie, a jeden z obrońców Zagłębia uspokoił grę.
 27 min.
Wójcicki dośrodkowywał w pole karne, Geworgian składał się do przewrotki, ale nic z tego nie wyszło.
 25 min.
Spokojniejszy fragment gry. Przy piłce Zawisza.
 22 min.
Cotra uderzał głową, ale posłał piłkę za wysoko.
 21 min.
Cotra podawał do Rymaniaka, który w polu karnym przegrał pojedynek z obrońcą.
 19 min.
Dośrodkowanie Abwo, w ostatnim momencie Lewczuk wyjaśnił sytuację wybiciem piłki na rzut rożny.
 17 min.
Ziajka przetrzymał piłkę w polu karnym. Nie zdołał dośrodkować, ale wywalczył rzut rożny.
 16 min.
Oglądamy wyrównany pojedynek. Obie drużyny miały już kilka ciekawych sytuacji.
 13 min.
Kolejna akcja Zawiszy! Najpierw uderzenie z dystansu obronił Rodić, wypuścił jednak piłkę przed siebie. Do dobitki ruszył Luis Carlos, ale w ostatniej chwili przeszkodził mu jeden z rywali.
 11 min.
Szansa Zawiszy! Luis Carlos wygrał pojedynek biegowy z Widanowem, znalazł się w polu karnym i próbował przerzucić piłkę nad bramkarzem. Zabrakło mu jednak precyzji.
 9 min.
Pierwsze minuty zdecydowanie dla Zagłębia. "Miedziowi" są bardzo aktywni w ofensywie.
 7 min.
POWINNO BYĆ 1:0! Abwo znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale uderzył w sam środek i Kaczmarek zdołał interweniować.
 5 min.
Piech dośrodkowywał z prawego skrzydła, ale piłka trafiła w ręce bramkarza.
 4 min.
Rymaniak uderzał prawą nogą zza pola karnego, ale trafił w jednego z rywali i wywalczył rzut rożny.
 2 min.
Zagranie do Geworgiana na lewe skrzydło, ale piłkę wybił jeden z obrońców Zagłębia. Rzut rożny dla Zawiszy.
 18:30
Początek spotkania! Od środka Zawisza Bydgoszcz.
 18:26
Oba zespoły już na murawie. Za chwilę pierwszy gwizdek w finale Pucharu Polski!
 17:40
Składy:

Zagłębie: Rodić, Rymaniak, Bilek, Dzinić, Cotra, Guldan, Curto, Abwo, Widanow, Kwiek, Piech.

Zawisza: Kaczmarek, Lewczuk, Andre Micael, Nawotczyński, Ziajka, Dudek, Drygas, Petasz, Wójcicki, Luis Carlos, Geworgian.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).

W ostatnich latach rozgrywki Pucharu Polski były zdominowane przez Legię Warszawa. Trofeum przez trzy lata z rzędu trafiało na Łazienkowską, jednak w tym sezonie „Wojskowi” odpadli już w 1/8 finału po porażce z Górnikiem Zabrze 3:1.

Zagłębie Lubin w półfinale Pucharu Polski wyeliminowało Arkę Gdynia. Drużyna trenera Oresta Lenczyka zapewniła sobie awans już w pierwszym spotkaniu, które wygrała 3:0. W rewanżu padł bezbramkowy remis. Zawisza Bydgoszcz awansował do finału po dwumeczu z Jagiellonią Białystok. Pierwszy pojedynek zakończył się zwycięstwem ekipy trenera Ryszarda Tarasiewicza 0:2. Remis 1:1 w drugim meczu wystarczył, aby Zawisza cieszył się z awansu.

Zagłębie i Zawisza to w tej chwili drużyny z dwóch różnych biegunów. W T-Mobile Ekstraklasie „Miedziowi” znajdują się w grupie spadkowej. Zajmują obecnie 15 miejsce w tabeli. Zawisza może już zaliczyć obecny sezon do udanych, ponieważ awansował do grupy mistrzowskiej i walczy z najlepszymi polskimi klubami.

Finał Pucharu Polski to z pewnością jedno z najważniejszych wydarzeń w piłkarskim kalendarzu. - To jest bardzo prestiżowe spotkanie, taki mecz może się nie powtórzyć w naszych karierach zawodniczych – mówił obrońca Zawiszy Łukasz Skrzyński. W tym roku finał będzie wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy zagości na Stadionie Narodowym. - Puchar Polski rośnie w siłę - na tegorocznym finale będzie 34-35 tysięcy widzów, a za rok - jestem przekonany – komplet – powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

Mimo że w tegorocznym finale nie spotkały się kluby z najwyższej półki, na brak emocji nie powinniśmy narzekać. Stawką jest przecież możliwość gry w europejskich pucharach, co dla tegorocznych finalistów byłoby wielkim wyróżnieniem. Ponadto Zawisza i Zagłębie jeszcze nigdy nie zdobyły trofeum Pucharu Polski. W piątek obie ekipy staną więc przed historyczną szansą.

Początek meczu Zagłębie Lubin – Zawisza Bydgoszcz o 18:30.