Polscy siatkarze ograli Belgię. PZPS podsumowuje mecz i pokazuje zdjęcia

Polscy siatkarze ograli Belgię. PZPS podsumowuje mecz i pokazuje zdjęcia

Polska – Belgia. 13 maj 2021 r.
Polska – Belgia. 13 maj 2021 r. Źródło:pzps.pl/ Piotr Sumara
W czwartek 13 maja siatkarska reprezentacja Polski w ramach towarzyskiego meczu ograła Belgię 4:0. Polski Związek Piłki Siatkowej po spotkaniu opublikował ciekawe materiały podsumowujące to starcie.

Biało-Czerwoni nie dali swoim przeciwnikom żadnych szans i zdecydowanie wygrali wszystkie cztery sety towarzyskiego starcia. Pierwsza część meczu z Belgią zakończyła się wynikiem 25:13, druga i trzecia 25:14, a w ostatnim secie Polacy zwyciężyli 25:17. Wygrana przyszła mimo tego, że największe gwiazdy naszej kadry m.in. Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Piotr Nowakowski czy Paweł Zatorski nie oglądali spotkania nawet z kwadratu dla rezerwowych. Na boisku zobaczyliśmy natomiast Bartosza Kwolka, Bartosza Bednorza, Łukasza Kaczmarka, Tomasza Fornala oraz Jakuba Kochanowskiego.

Po tym spotkaniu PZPS zamieścił w mediach społecznościowych materiał wideo podsumowujący mecz:

Gdzie oglądać mecze Polska – Belgia?

Oba spotkania w ramach przedsezonowych przygotowań toczone się w Łodzi: pierwsze 13 maja o godzinie 20:30, drugie 14 maja o 17:00. Dodatkowego smaku tym starciom doda fakt, że trener naszej kadry urodził się właśnie w Belgii. Spotkania będą do obejrzenia na żywo w Polsacie Sport oraz poprzez stronę Ipla.tv. Tuż po nich przyjdzie czas na zmagania w Lidze Narodów.

Napięty grafik polskich siatkarzy

Kolejne mecze w tym miesiącu Polacy zagrają z Włochami 28 maja, Serbią 29 maja i Słowenią 30 maja. Półfinały i mecze o medale w tych rozgrywkach zaplanowano na 26 i 27 czerwca. Między 9 a 11 lipca odbędzie się Memoriał Huberta Wagnera, rozgrywany w Krakowie. Od 23 lipca do 8 sierpnia potrwają zmagania siatkarskie na igrzyskach w Tokio, a między 1 – 19 września Polacy rozegrają jeszcze swoje mecze w Mistrzostwach Europy. Napięty grafik, przyznajcie sami.