Polska wygrywa z Bułgarią. Koncertowa gra siatkarzy w Lidze Narodów!

Polska wygrywa z Bułgarią. Koncertowa gra siatkarzy w Lidze Narodów!

Wilfredo Leon
Wilfredo Leon Źródło:Newspix.pl / Mariusz Palczyński/ MPAimages.com
Bułgaria jest kolejnym zespołem, który polska reprezentacja siatkarzy pokonała w tegorocznej Lidze Narodów. Podopieczni Vitala Heynena wygrali 3:0, co pozwoliło im powrócić na fotel lidera turnieju.

Tegoroczna Liga Narodów to przede wszystkim element przygotowań do igrzysk olimpijskich, na których Polacy będą faworytami do medalu. testuje więc kolejnych zawodników, wystawiając różne szóstki w kolejnych meczach turnieju. Od początku spotkania z Bułgarią oglądaliśmy m.in. Łukasza Kaczmarka, Wilfredo Leona czy Norberta Hubera. Wolne dostali za to Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Mateusz Bieniek i Kamil Semeniuk.

Polska – Bułgaria. Pierwszy set dla zawodników Heynena

W mecz lepiej weszli Bułgarzy, którzy szybko zdobyli dwa punkty. Polacy szybko jednak odpowiedzieli za sprawą dobrze dysponowanego Wilfredo Leona, który już od początku straszył rywali w ataku. Obie drużyny w pierwszej części partii grały punkt za punkt, przez co spotkanie było stosunkowo wyrównane. Na pierwszą przerwę techniczną to Biało-Czerwoni zeszli z dwupunktowym prowadzeniem.

I chociaż Polacy mieli problemy z przyjęciem, to dobra gra w innych elementach pozwoliła im na utrzymywanie bezpiecznej przewagi nad rywalami. Przy drugiej przerwie technicznej było już 16:12 dla aktualnych mistrzostw świata. Prowadzenia nie oddali aż do końca partii, którą wygrali 25:19.

Liga Narodów. Polska wygrywa z Bułgarią

Dobrą passę Polacy podtrzymywali również w drugiej partii, wygrywając trzy pierwsze akcje. Dalej było równie dobrze, a przy pierwszej przerwie technicznej na tablicy wyników pojawił się rezultat 8:3 dla podopiecznych Heynena. Dobra zagrywka przy błędach rywali pomogła Biało-Czerwonym na utrzymywanie przewagi, a przy drugiej przerwie technicznej prowadziliśmy już 16:9.

Obraz spotkania nie zmieniał się do końca seta. Mistrzowie świata dominowali nad rywalem, który nie potrafił zniwelować kilkupunktowej przewagi. Druga partia zakończyła się wynikiem 25:15 dla Polaków, którzy byli już o krok od zwycięstwa w całym spotkaniu.

Polska – Bułgaria. Rywale bezradni

Podobnie jak w drugim secie, również w trzeciej partii Polacy wygrali trzy pierwsze akcje. Przy równo i co najważniejsze skutecznie grających Biało-Czerwonych rywale byli bezradni, a na przerwę techniczną schodzili z pięciopunktową stratą. Nie zdołali jej nadrobić do kolejnej przerwy, przy której Biało-Czerwoni prowadzili 16:8.

Końcówkę seta podopieczni Heynena zagrali koncertowo, nie dając Bułgarom nawet najmniejszych szans na podgonienie wyniku. Tę partię Polacy wygrali do 12, a cały mecz 3:0. Wygrana pomogła Biało-Czerwonym powrócić na fotel lidera Ligi Narodów, którzy wcześniej zajmowali Francuzi.