Polska uległa Brazylii. Kolejna porażka siatkarek w Lidze Narodów

Polska uległa Brazylii. Kolejna porażka siatkarek w Lidze Narodów

Jacek Nawrocki
Jacek NawrockiŹródło:Newspix.pl / Kacper Kirklewski/ 400mm.pl
Polki po zaciętej walce przegrały kolejny mecz w Lidze Narodów. Podopieczne Jacka Nawrockiego uległy w trzech setach Brazylijkom, które były zdecydowanymi faworytkami tego spotkania.

Polki nie zaliczą tegorocznej Ligi Narodów do udanych. Podopieczne Jacka Nawrockiego przegrały już sześć spotkań, wygrywając przy tym zaledwie trzy. Ostatnio odniosły porażkę z Japonią, chociaż pierwsze dwa sety należały do Biało-Czerwonych. Rywalki potrafiły jednak najpierw wyrównać, a później przechylić w tie-breaku szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Kolejnymi rywalkami Polek będą Brazylijki, które wcześniej wygrały w turnieju siedem spotkań, a przegrały dwa: ze Stanami Zjednoczonymi i Chinami. Ostatnią porażkę Canarinhos odniosły w spotkaniu poprzedzającym rywalizację z zawodniczkami prowadzonymi przez Nawrockiego, przez co do meczu z Biało-Czerwonymi przystąpiły podrażnione i zmotywowane.

Polska - Brazylia w Lidze Narodów. Wynik

Canarinhos przeważały już od początku seta, a na pierwszą przerwę techniczną zeszły prowadząc 8:5. Polki z kolei przez problemy z przyjęciem zagrywki rywalek nie były w stanie odrobić strat. Z lepszej strony pokazały się dopiero w końcówce partii, kiedy to zaczęły punktować. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem Brazylijek 25:22.

Kolejna partia układała się w podobny sposób. Brazylijki „odskoczyły” Polkom na kilka punktów, utrzymując ciągle bezpieczną przewagę. Grały przy tym skutecznie w bloku, dzięki czemu wygrały seta 25:20.

Podopieczne Jacka Nawrockiego wyciągnęły wnioski z dwóch przegranych partii na początku kolejnej. Na drugą przerwę techniczną schodziły z dwupunktowym prowadzeniem, jednak rywalki nie zamierzały poddać seta bez walki. Ostatecznie udało im się odwrócić losy partii i wygrać ją do 23, a całe spotkanie 3:0.