Polacy zagrają o półfinał siatkarskich ME. O której mecz z Rosją?

Polacy zagrają o półfinał siatkarskich ME. O której mecz z Rosją?

Polscy siatkarze w meczu z Belgią
Polscy siatkarze w meczu z Belgią Źródło:Newspix.pl / Kacper Kirklewski/ 400mm.pl
Mecz Polska – Rosja wyłoni półfinalistę siatkarskich mistrzostw Europy, a nieznacznymi faworytami spotkania wydają się być Biało-Czerwoni. Podpowiadamy, o której zaczyna się spotkanie z udziałem podopiecznych Vitala Heynena i gdzie można śledzić transmisję.

Polscy siatkarze przeszli fazę grupową mistrzostw Europy bez porażki, pokonując po drodze Portugalię, Serbię, Grecję, Belgię i Ukrainę. W 1/8 finału gładko ograli Finów, rozstrzygając kwestię awansu do kolejnej rundy w trzech setach. Teraz na drodze Biało-Czerwonych do półfinału staną Rosjanie, czyli wicemistrzowie olimpijscy.

Problemy Rosjan

Sborna zdaje się nie być już tą samą drużyną, co podczas turnieju w Tokio. Podopieczni Tuomasa Sammelvuo mistrzostwa Europy rozpoczęli od porażki z Turcją (1:3). W kolejnym meczu męczyli się z Holandią, wygrywając dopiero po tie-breaku. Rosjanie pokonali jeszcze Finlandię, Hiszpanię i Macedonię Północną, tracąc w tych spotkaniach dwa sety.

Rosjanie na turniej przyjechali bez swojej największej gwiazdy i najlepszego atakującego turnieju olimpijskiego, Maksima Michajłowa. Kontuzje wykluczyły także Wiktora Poletajewa i Antona Siomyszewa, który z urazem zmagał się już podczas Ligi Narodów. Problemy kadrowe nie oznaczają jednak, że Sborna będzie łatwym przeciwnikiem. Należy spodziewać się wyrównanego spotkania, w którym Polacy będą musieli wystrzegać się błędów w zagrywce, jeśli chcą awansować do półfinału.

Polska – Rosja. O której mecz?

Mecz Polska – Rosja w ćwierćfinale siatkarskich mistrzostw Europy rozpocznie się we wtorek 14 września o godz. 20:30. Transmisja będzie dostępna na antenach TVP 1, TVP Sport i Polsat Sport oraz w serwisach sport.tvp.pl i Polsat Go. Relacja na żywo ze starcia o półfinał będzie dostępna także na Wprost.pl.