Jest brązowy medal! Polacy pokonali Serbów 3:0

Michał Kubiak
Michał Kubiak Źródło:Newspix.pl / ANNA KLEPACZKO/FOTOPYK
Jest brązowy medal mistrzostw Europy dla Biało-Czerwonych! W spotkaniu o trzecie miejsce Polacy zdeklasowali Serbów, wygrywając 3:0.

Biało-Czerwoni zmierzyli się w meczu o trzecie miejsce mistrzostw Europy z Serbami, jeszcze aktualnymi mistrzami Starego Kontynentu, których w półfinale pokonali Włosi. Niedzielny mecz o brązowe medale ME przebiegał dla reprezentacji Polski zupełnie inaczej niż ten z soboty, który przypominał bardziej horror: podopieczni Vitala Heynena pewnie wygrali pierwszego seta 1:0 i nie wypuścili zwycięstwa z rąk do samego końca.

Siatkówka. Reprezentacja Polski z brązowymi medalami ME

W drugim secie Biało-Czerwoni mieli przewagę 20:10 i tylko dopięli formalności, wychodząc na prowadzenie 2:0. Najbardziej wyrównany był trzeci, ostatni set, w którym wynik gonili cały czas Serbowie, ale nie potrafili odrobić strat. Ostatecznie było 25:22, a Biało-Czerwoni mogli cieszyć się z brązowych medali ME. To dla Polaków dziesiąty medal mistrzostw Europy, dotychczas zdobyli cztery brązowe (łącznie z tegorocznym), jeden złoty (w 2009 r.) i pięć srebrnych.

W niedzielę rozegrany zostanie jeszcze finał ME, o godz. 20.30 rozpocznie się mecz Włochów ze Słoweńcami o złoto.