Mateusz Bieniek o zabawnej scenie w trakcie meczu. „Olek Śliwka zażartował…”

Mateusz Bieniek o zabawnej scenie w trakcie meczu. „Olek Śliwka zażartował…”

Mateusz Bieniek
Mateusz Bieniek Źródło:Newspix.pl / Radoslaw Jozwiak / Cyfrasport
Zwycięstwem 3:1 nad Brazylią reprezentacja Polski siatkarzy rozpoczęła turniej finałowy Ligi Narodów. Mateusz Bieniek skomentował wygraną w Atlas Arenie.

Polscy siatkarze bronią złotego medalu zdobytego przed rokiem podczas turnieju finałowego w trójmiejskiej Ergo Arenie. Teraz miejscem zmagań jest Łódź, ale stawka równie wysoka. Dodatkowo obarczona ostateczną selekcją trenera Nikoli Grbicia, jeśli mowa o nadchodzących igrzyskach olimpijskich.

Mateusz Bieniek po zwycięstwie w meczu Polska – Brazylia

Miejsce w podstawowym składzie w starciu z Brazylijczykami wywalczył sobie kapitan wicemistrzów Polski, Aluronu CMC Warty Zawiercie. Mateusz Bieniek, bo o nim mowa, stworzył duet na środku siatki z Jakubem Kochanowskim.

„Bieniu” po meczu zdradził, jakie były nastroje w drużynie w trakcie starcia, kiedy Polacy rozpoczęli od przegranego, premierowego seta. Dokładając smaczną historię, związaną ze słowami Aleksandra Śliwki.

– Cały czas powtarzaliśmy, że taki jest sport i po pierwszym dość przekonująco wygranym secie przez Brazylię, że zaraz wrócimy do gry, że nie będą mogli grać tak przez cały mecz. Olek Śliwka zażartował, że mogą tak grać max przez 2,5 seta i będziemy mieli okazję ich ograć. I tak właśnie było (śmiech) – z uśmiechem skwitował środkowy kadry.

Warto dodać, że odwrócenie losów spotkania to też spora zasługa cytowanego Bieńka. Środkowy imponował nie tylko pod siatką, ale również w polu serwisowym, mocno utrudniając grę przeciwnikowi – i to serwując seriami udanych zagrywek.

Z kim Polacy chcieliby się zmierzyć w półfinale?

– Przeciwnik w półfinale jest nam totalnie obojętny. My znamy swoją wartość i wiemy, że jak zagramy na odpowiednim poziomie, to możemy wygrać z każdym – dodał Bieniek.

VNL 2024: Kiedy kolejny mecz reprezentacji Polski w Atlas Arenie?

Piątek (tj. 28 czerwca) to dzień bez meczu Polaków. Biało-Czerwoni przygotowują się ze spokojem do półfinałowego grania, które odbędzie się w sobotę. Z kim zagra Polska? Rywalem będzie ktoś z dwójki Włochy – Francja. Mecz mistrzów świata (choć w rezerwowym składzie) z mistrzami olimpijskimi trwa od 17:00 w Atlas Arenie.

Mecz reprezentacji Polski na pewno rozpocznie się w sobotę o godzinie 17:00.

Bartosz Kurek pokazał dużą klasę po meczu. „Chciałem bardzo podziękować”
Tomasz Fornal szczerze o ważnej roli w kadrze. „Cieszę się z takich słów trenera”