Zawody Pucharu Świata w Klingenthal za nami. Kamil Stoch na podium

Zawody Pucharu Świata w Klingenthal za nami. Kamil Stoch na podium

Kamil Stoch
Kamil Stoch Źródło:Newspix.pl / EXPA/Tadeusz Mieczynski
Konkurs skoków w Klingenthal przebiegł bez większych zaskoczeń. Najlepszy okazał się liderujący w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Halvor Egner Granerud, a tuż za nim uplasował się Kamil Stoch. W pierwszej 10. znalazło się jeszcze dwóch Polaków.

Zgodnie z przewidywaniami zawody Pucharu Świata w Klingenthal wygrał Halvor Egner Granerud. Norweg już przed konkursem typowany był na zwycięzcę, a pierwsza seria pokazała, że wytrzymał presję. Norweg oddał skok na odległość 140,5 metra, i o 2,1 punktu wyprzedził Kamila Stocha, który uplasował się na 2. pozycji. W pierwszej serii wystartowało siedmiu Polaków, a do drugiej serii zakwalifikowało się 6. Mimo ciężkich warunków atmosferycznych (silne opady śniegu) pierwsza seria przebiegła zgodnie z planem i bez opóźnień.

2 seria zawodów. Które miejsca zajęli Polacy?

W drugiej serii, podobnie jak i w pierwszej najdalej skoczył Halvor Egner Granerud. Norweski skoczek kompletnie zdominował zawody Pucharu Świata w Klingenthal umacniając się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Najlepszym z Polaków okazał się Kamil Stoch, który uplasował się tuż za Norwegiem tracąc do niego 12,6 punktu. W pierwszej 10. zawodów znalazło się jeszcze dwóch Polaków: na 4. miejscu znalazł się Piotr Żyła, natomiast na 6. pozycji uplasował się Dawid Kubacki. Oprócz nich w drugiej serii wystartowali jeszcze Jakub Wolny, Andrzej Stękała i Klemens Murańka, którzy zajęli kolejno 14, 21 i 30 miejsce.

Zawody Pucharu Świata w Klingenthal to kolejny bardzo solidny konkurs w wykonaniu Biało-czerwonych. Za tydzień reprezentanci Polski ponownie staną przed szansą na wygranie zawodów i to na polskiej ziemi, ponieważ już 13 lutego, drugi raz w tym roku odbędzie się konkurs Pucharu Świata w Zakopanem.