Dawid Kubacki spróbuje podbić Willingen. O której skoki narciarskie dziś? Transmisja TV i online

Dawid Kubacki spróbuje podbić Willingen. O której skoki narciarskie dziś? Transmisja TV i online

Dawid Kubacki
Dawid Kubacki Źródło:PAP/EPA / Ronald Wittek
Halvor Egner Granerud zwyciężył sobotni konkurs indywidualny w Willingen i odskoczył Dawidowi Kubackiemu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Już dziś Polak będzie miał okazję do rewanżu. Podpowiadamy, gdzie i o której godz. obejrzeć transmisję TV i online z kwalifikacji oraz zawodów.

Wczorajsza forma Dawida Kubackiego wlała dawkę optymizmu do serc polskich kibiców. Po dłuższej przerwie 32-latek z Nowego Targu wrócił na podium, a przed nim uplasowali się Anze Lanisek i niezawodny Halvor Egner Granerud. Równie dobrze spisał się Piotr Żyła, który znacznie awansował po pierwszej serii i ostatecznie znalazł się na 4. pozycji. Z wyjątkiem Jakuba Wolnego wszyscy Polacy zdołali wywalczyć punkty. Jak będzie dziś? Przekonamy się już za kilka godzin.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata po skokach w Willingen

Dawid Kubacki traci do Halvora Egnera Graneruda 152 punkty w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Swoją pozycję w pierwszej piątce umocnił Piotr Żyła i jego 5. miejsce wydaje się niezagrożone, jednak do czwartego Stefana Krafta traci aż 215 punktów i jest o 234 oczka przed 6. Manuelem Fettnerem. Nieco mniej optymistycznie można patrzeć na formę Kamila Stocha, który w Willingen zajął odległe 25. miejsce i spadł na 10. lokatę w Pucharze Świata.

O której dziś skoki narciarskie w Willingen? Transmisja TV i online

Ponownie przed konkursem indywidualnym skoczkowie odbędą serię kwalifikacyjną, która została zaplanowana na 14:30. Jeśli wszystko przebiegnie bez problemów i wiatr nie będzie płatać figli, wówczas pierwsza seria skoków w Willingen rozpocznie się o godz. 16:00.

Transmisję z kwalifikacji będzie można obejrzeć w Eurosport Extra w Playerze, natomiast zawody główne w TVN, Eurosport 1 oraz Eurosport Extra.

Dawid Kubacki optymistycznie podsumował konkurs w Willingen. „Wracamy na dobre tory”