Terminarz Raw Air 2023. Codzienna porcja skoków narciarskich

Anze Lanisek
Anze Lanisek Źródło:PAP/EPA / Terje Bendiksby
Najbliższy tydzień będzie bardzo intensywny dla skoczków narciarskich – czeka nas w nim mnóstwo emocji. Prezentujemy terminarz Raw Air 2023 na dni 13-19 marca.

Zimowy sezon 2022/23 w skokach narciarskich jest wyjątkowo napięty. Zawodnicy rywalizują bowiem w Pucharze Świata w normalnym trybie, ale za sobą mają już dwie wielkie imprezy – Turniej Czterech Skoczni oraz mistrzostwa świata. Teraz natomiast toczą boje w Raw Air, które odbywa się w Norwegii. Impreza ta potrwa do 19 marca i praktycznie każdego dnia skoczkowie będą brali udział w zawodach.

Sukces Dawida Kubackiego w Raw Air 2023

Biało-Czerwoni naturalnie również biorą udział w tej imprezie. Za nimi dwa konkursy indywidualne, które odbywały się w Oslo. Pierwszy okazał się nieudany dla wszystkich – najwyższe miejsce zajął Dawid Kubacki (9.), kawałek za nim uplasował się Kamil Stoch (13.). Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Jakub Wolny i Paweł Wąsek zajmowali pozycje z przedziału 29-44.

W niedzielę 12 marca było nieco lepiej, choć głównie dla dwóch skoczków. Znacznie wyżej, bo na 17. miejscu konkurs zakończył Paweł Wąsek. Dużo radości kibicom dał zaś Dawid Kubacki. 33-latek zdobył bowiem brązowy medal. Aktualnie zajmuje on 4. pozycję w klasyfikacji generalnej Raw Air 2023, a do pierwszego Stefana Krafta traci 22,5 punktu. Drugi jest Anze Lanisek, a trzeci Halvor Egner Granerud.