W Bakuriani Oskar Kwiatkowski przystąpił do fazy pucharowej po zdobyciu drugiego miejsca w kwalifikacjach. W 1/8 finału okazał się lepszy od Japończyka Masakiego Shiby, natomiast w ćwierćfinale był szybszy niż Koreańczyk Kim Sangkyum. W półfinale pokonał pięciokrotnego mistrza świata, Austriaka Benjamina Karla. W finale okazał się najlepszy zwyciężając ze Szwajcarem Dario Caviezelem.
Oskar Kwiatkowski mistrzem świata w slalomie gigancie równoległym
Ten tytuł jest najlepszym potwierdzeniem faktu, iż Oskar Kwiatkowski przeżywa obecnie najlepszy okres w swojej sportowej karierze. W ostatnich tygodniach Polak był w znakomitej dyspozycji, co właśnie zostało potwierdzone. W styczniu dwa razy zwyciężył zawody Pucharu Świata w slalomie gigancie. Miało to miejsce w Blue Moutain w Kanadzie oraz w Scuol w Szwajcarii. Ponadto prowadzi w klasyfikacji generalnej PŚ w swojej kategorii.
Jednak nie można porównywać wspomnianych sukcesów do świeżo osiągniętego. Mistrzostwo świata jest zdecydowanie największym życiowym sukcesem 26-letniego snowboardzisty. W poprzednich mistrzostwach świata oraz igrzyskach olimpijskich w Pekinie, które odbyły się w 2022 roku, zajmował siódme miejsce.
Aleksandra Król z brązowym medalem mistrzostw świata
W kategorii pań brązowy medal zdobyła Aleksandra Król. Jest to dla niej również największe osiągnięcie w karierze sportowej. W przeszłości wygrywała już zawody w Pucharze Świata, jednak dotychczas nie udawało jej się przebijać nawet do pierwszej piątki w mistrzostwach świata. Do tej pory dwukrotnie zajmowała ósmą pozycję w 2017 i 2019 roku.
W kwalifikacjach Polka zajęła piątą lokatę, a w 1/8 okazała się lepsza od Włoszki Nadyi Ochner. W ćwierćfinale pokonała Austriaczkę Claudię Reigler, jednak w walce o finał okazała się wolniejsza od Austriaczki Danieli Ulbing. O brąz walczyła z Włoszką Lucią Dalmasso. Zwyciężyła Japonka Tsubaki Miki.
twitterCzytaj też:
Pogodowa wiosna niestraszna narciarzom. Mamy listę otwartych trasCzytaj też:
To miejsca, które warto odwiedzić w czasie ferii. Nie tylko góry przyciągają zimowym klimatem