Kiedy kolejny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich? Terminarz zawodów w Planicy

Kiedy kolejny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich? Terminarz zawodów w Planicy

Piotr Żyła
Piotr Żyła Źródło:PAP / Grzegorz Momot
Obecny sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich jest na finiszu. Ostatnim przystankiem w bieżącej kampanii jest Planica. Przypominamy terminarz zawodów Pucharu Świata oraz prezentujemy klasyfikację generalną lotów.

Przed skoczkami i kibicami ostatnie konkursy Pucharu Świata. Ostatnim przystankiem zawodników i ich trenerów jest Planica, w której już w tym sezonie występowali. Tym razem zmagania prowadzone są na skoczni mamuciej. W czwartek odbyły się kwalifikacje, w których brylowali Słoweńcy.

Wyniki czwartkowych kwalifikacji

Wygrał je Anze Lanisek, który z obniżonej belki był w stanie skoczyć 239 metrów. Na drugim miejscu uplasował się Timi Zajc. Słoweniec przeskoczył skocznię w Planicy i wylądował na 241,5-metrze. A na najniższym stopniu podium stanął Domen Prevc, który poleciał na odległość 230 metrów.

Jeśli chodzi o Biało-Czerwonych to najlepiej pokazał się Kamil Stoch, który uplasował się na 10. miejscu. 11. i 12. lokata należała do Piotra Żyły i Aleksandra Zniszczoła. Andrzej Stękała zakończył na 32. miejscu. Niestety do konkursu nie zakwalifikował się Jan Habdas, który kwalifikacje zakończył na 55. miejscu, a Paweł Wąsek był 60.

Puchar Świata w skokach narciarskich. Terminarz zawodów w Planicy:

Ten długi i trudny sezon zostanie zwieńczony dwoma konkursami indywidualnymi oraz jednym drużynowym. Tak prezentuje się terminarz ostatnich zawodów w Planicy: