TCS: Stoch świetnie w kwalifikacjach do konkursu w Oberstdorfie!

TCS: Stoch świetnie w kwalifikacjach do konkursu w Oberstdorfie!

Kamil Stoch (fot. TOMASZ MARKOWSKI / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Kamil Stoch wrócił i już jest najlepszy z Polaków - nasz dwukrotny mistrz olimpijski skoczył 128,5 metra i zajął 11. miejsce w kwalifikacjach do pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Z Polaków awansu nie wywalczył tylko Klemens Murańka.
Kwalifikacje wygrał Peter Prevc. Słoweniec skoczył 138,5 metra. Drugi był Gregor Schlierenzauer (133 metry), a trzeci Noriaki Kasai (133 metry).

Udany powrót do Pucharu Świata zaliczył Kamil Stoch. Wracający po kontuzji polski skoczek, dla którego to pierwsze zawody w sezonie, skoczył 128,5 metra i zajął wysokie, jedenaste miejsce.

Dawid Kubacki był 24., Jan Ziobro 34., Alkeksander Zniszczoł 42., a Piotr Żyła dopiero 45. Do konkursu nie awansował Klemens Murańka.

Niedzielne zawody - jak zawsze w Turnieju Czterech Skoczni - odbędą się w systemie K.O.