Roland Garros. Linette i Pera awansowały do półfinału debla French Open

Roland Garros. Linette i Pera awansowały do półfinału debla French Open

Magda Linette
Magda Linette Źródło:Newspix.pl / EXPA
Kolejna Polka w półfinale Roland Garros. Magda Linette i Bernarda Pera wygrały z duetem Anastasia Pawluczenkowa – Elena Rybakin i awansowały do półfinału debla French Open. Polsko-amerykańska para zmierzy się tam z czeskimi tenisistkami Barborą Krejcikovą i Kateriną Siniakovą.

Magda Linette odpadła już z singlowego turnieju French Open. Polka przegrała w trzeciej rundzie z Ons Jabeur. To jednak nie był koniec występów 29-latki na kortach Rolanda Garrosa, ponieważ miała ona zawalczyć jeszcze w meczu deblowym 1/4 finału French Open. Spotkanie rozpoczęło się 9 czerwca o godzinie 14. Linette występuje w parze z Bernardą Perą, a ich przeciwniczkami były Anastasia Pawluczenkowa – Elena Rybakin.

Linette – Pera. Wygrana w trzech setach

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Linette i Pera wyszły na prowadzenie 2:0, ale niedługo później ich oponentkom udało się wyrównać. Przy stanie 3:3 najpierw przełamały Pawluczenkowa z Rybakiną, ale chwilę później przy własnej zagrywce oddały gema. Set zakończył się zwycięstwem duetu polsko-amerykańskiego 7:5.

W drugiej partii Linette i Pera przełamały przy stanie 2:1. Zawodniczki bardzo dobrze serwowały i rozprowadzały piłkę po korcie. Wyrównana walka z pierwszego seta została podtrzymana również w drugiej partii. Co prawda Polka wraz z Amerykanką prowadziły 3:1, ale w niedługim czasie sytuacja uległa zmianie i ostatecznie seta wygrała para Pawluczenkowa – Rybakina (6:4). W trzecim secie Linette i Pera znowu wyszły na prowadzenie 3:1. Tym razem jednak nie oddały już przewagi i pewnie zwyciężyły cały mecz 2:1 (7:5, 4:6, 6:2).